Master Lu publikuje listę najczęściej podrabianych smartfonów w 2019 roku

Master Lu publikuje listę najczęściej podrabianych smartfonów w 2019 roku

Master Lu to chiński portal benchmarkowy, który teraz postanowił przygotować listę najczęściej podrabianych smartfonów w 2019 roku. Oczywiście w samej Europie problem ten nie jest tak powszechny, ale Chiny zalewane są każdego roku gigantyczną ilością podróbek. Który model podrabiany był najczęściej?

Samsung numerem jeden!

Przyznam szczerze, że spodziewałem się, że najczęściej podrabiane będą iPhony. Nic bardziej mylnego! Apple zajmuje drugie miejsce (15,88% wszystkich podróbek). Jednak aż 28,7% podróbek trafiających na rynek to te mające do złudzenia przypominać produkty Samsunga. Co ciekawe najczęściej podrabianym modelem był Samsung Galaxy W2018 czyli telefon z klapką, który przeznaczony jest jedynie na rynek chiński. Tym samym to właśnie tam pojawił się ogrom podróbek tego urządzenia, które oczywiście prawdziwy produkt przypominają jedynie wyglądem. Na drugim miejscu uplasował się iPhone 8, a podium zamyka iPhone XS Max.

Master Lu publikuje listę najczęściej podrabianych smartfonów w 2019 roku

Kolejne miejsca zostały zajęte przez iPhone X, Samsunga Galaxy W2019, Samsung Galaxy S8+, Xiaomi Mi Max, Xiaomi Mi 9, OPPO R11 Plus oraz OnePlusa 7 Pro. Oczywiście Master Lu nie był w stanie sprawdzić wszystkich smartfonów dostępnych na chińskim rynku mobilnym. Niemniej jednak przetestowano łącznie aż 6 693 704 urządzeń i wśród nich znaleziono 57 790 podróbek. To pokazuje, że podrobionych telefonów wcale nie jest tak dużo, ale bez wątpienia nadal są one problemem i osoby, które nie znają się na smartfonach mogą nieświadomie zakupić podróbkę od nieuczciwego sprzedawcy.

Zobacz także: Prawdopodobnie poznaliśmy polskie ceny Galaxy S10 Lite oraz Galaxy Note10 Lite!

Przyznam szczerze, że bardzo chętnie zobaczyłbym podobne zestawienie dotyczące także rynków Starego Kontynentu, a w tym i naszego kraju. Myślę, że liczba podróbek byłaby jeszcze mniejsza, ale jednocześnie na liście najczęściej podrabianych sprzętów znalazłyby się zupełnie inne urządzenia. Czy doczekamy się takiego zestawienia? Myślę, że o to może być ciężko.

Co myślicie o najczęściej podrabianych smartfonach w 2019 roku na rynku chińskim? Czy waszym zdaniem podróbki telefonów są powszechnym problemem? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!