MIUI Lanucher będzie miał app drawer. Do MIUI zmierza kolejna opcja!

miui 11 main

MIUI, czyli systemowa nakładka Xiaomi jest znana z wielu opcji i możliwości personalizacji. Pomarańczowy producent wciąż ją rozwija i już wcześniej słyszeliśmy głosy, że pojawi się w niej szuflada aplikacji. Teraz możemy nawet przetestować tę opcję na własnej skórze!

Szuflada aplikacji w końcu dostępna w MIUI Launcher

Do tej pory interfejs ekranu głównego w MIUI był płaski. Oznacza to, że wszystkie ikony zainstalowanych aplikacji pojawiały się na kolejnych pulpitach, a zazwyczaj to rozwiązanie porównywane jest do interfejsu znanego z iOS. MIUI Launcher w wersji 4.15 umożliwia już zmianę tego ustawienia.

MIUI Lanucher będzie miał app drawer. Do MIUI zmierza kolejna opcja!

Opcja nie jest włączona domyślnie w ustawieniach, więc trzeba ręcznie udać się w zakładkę Ekran główny i ostatnie zadania, gdzie znajdziecie do wyboru opcję Ekran główny. Wcześniej należy oczywiście zaktualizować MIUI Lanucher. Aby to zrobić należy pobrać nową wersję aplikacji w formie pliku APK i zainstalować na swoim telefonie Xiaomi. Na powyższym zrzucie ekranu widzicie tę opcję na moim Redmi Note 4. Najnowszą wersję MIUI Lanucher znajdziecie w serwisie apkmirror.com, a przed instalacją telefon zapyta Was o pozwolenie na instalację z nieznanych źródeł.

Na poniższych screenshotach możecie zobaczyć więcej funkcji zaktualizowanego launchera z szufladą. W zasadzie czerpie on całymi garściami z POCO Luancher. Mamy tutaj sugestie aplikacji, kategorie aplikacji, tło dla app drawera czy pasek wyszukiwania umieszczony na dole.

W ustawieniach jest też możliwość zmiany wielkości ikon, a także przezroczystości tła szuflady. Dla posiadaczy ekranów OLED i podobnych jest czarny motyw. Zachęcam do sprawdzenia samemu możliwości nowego MIUI Launchera. Pozostaje nam czekać, aż zaktualizowana aplikacja trafi do stabilnej wersji chińskiego systemu.

Aby wyłączyć szufladę aplikacji wystarczy z powrotem zmienić opcję w ustawieniach lub po prostu odinstalować aktualizację aplikacji Systemowy menadżer pulpitu.

Szuflada czy płaski interfejs ekranu głównego, którą opcję preferujecie? Ja jestem zwolennikiem tej drugiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!