Motorola RAZR może już niedługo trafić na rynek w wersji z 5G

motorola razr rozłożona

Motorola RAZR już jakiś czas temu została zaprezentowana światu. Co więcej smartfon ten miał już nawet swoją premierę w naszym kraju. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo może na rynek trafić nowa wersja tego urządzenia wyposażona w modem 5G!

Motorola RAZR 5G nadchodzi

Przypomnijmy sobie najpierw jeden z podzespołów, który został wykorzystany przy produkcji tego składaka. Zaprezentowana jakiś czas temu Motorola RAZR została wyposażona w Qualcomm Snapdragona 710. Problemem tego procesora jest to, że nie może on zostać wyposażony w modem 5G. To oznacza tylko jedno – jeśli Motorola RAZR 5G ma trafić na rynek to musi zostać wyposażona w zupełnie inny procesor. Oczywiście nie spodziewałbym się tego, że będzie to topowy Snapdragon 865, ponieważ nie miałoby to większego sensu. Tym samym spodziewałbym się Snapdragona 765G. W sieci pojawiają się także plotki o MediaTeku, ale nie zostały one w jakikolwiek sposób potwierdzone.

motorola razr

Nie wiemy także czy Motorola RAZR 5G zostanie przeznaczona na rynek globalny. Sprzedaż standardowej wersji tego urządzenia już się rozpoczęła w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. Tym samym wariant pozwalający na korzystanie z dobrodziejstw sieci nowej generacji może trafić na rynek jedynie w Azji czy nawet samych Chinach. Premiera ma odbyć się w najbliższym czasie w mieście Wuhan, ponieważ właśnie tam znajduje się fabryka Lenovo, w której produkowane są składaki Motoroli. Czy w specyfikacji odnajdziemy jeszcze jakieś zmiany? Czas pokaże.

Zobacz także: Motorola One Hyper pojawiła się w Europie. Znamy cenę średniaka z wysuwaną kamerką!

Motorola RAZR może już niedługo trafić na rynek w wersji z 5G

I tak naprawdę ciężko się dziwić Motoroli. Rok 2020 będzie stał pod znakiem 5G i praktycznie wszyscy producenci będą chcieli zaprezentować światu własne smartfony z modemami nowej generacji. Tym samym składak Motoroli, który został naprawdę ciepło przyjęty przez rynek mobilny w wersji z 5G może cieszyć się sporą popularnością. Oczywiście cena RAZR 5G będzie wyższa niż standardowej wersji, ale na tę chwile nie wiemy jak duża będzie to różnica.

Co myślicie o Motoroli RAZR? Czy waszym zdaniem tego typu składane smartfony mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!