Motorola RAZR w końcu pojawi się w Polsce. Oficjalna premiera ogłoszona

motorola razr

Dość długo czekaliśmy na to aż nowa motorola pojawi się w naszym kraju. Początkowo premiera miała odbyć się w styczniu, ale została ona przesunięta. Dzisiaj w Warszawie odbyła się konferencja, na której Motorola RAZR została w Polsce zapowiedziana.

Motorola RAZR – krótka historia

Producent podaje, że twórcy składanej Motoroli postanowili zbadać aż 20 prototypów pod względem tego, w jaki sposób elastyczne ekrany mogą wpłynąć na obsługę telefonu. Okazało się, że najlepszy jest stary sprawdzony sposób, czyli telefon z klapką.

Poszukiwane rozwiązań zajęło podobno aż cztery lata, a rezultatem jest stworzenie pierwszego w branży, opatentowanego zawiasu bez odstępów, który umożliwia doskonałe dopasowanie obu stron polimerowego ekranu do zamkniętej obudowy i chroni go przed zanieczyszczeniami. Podczas projektowania nowej motoroli razr wzięto pod uwagę smukły kształt oraz stonowaną kolorystykę.

Specyfikacja Motoroli RAZR

Ekran główny to elastyczny wyświetlacz pOLED Flex View o przekątnej 6,2 cala i proporcjach 21:9. Poza tym telefon posiada drugi ekran gOLED na tyle klapki, który pozwala przeglądać najważniejsze informacje bez konieczności otwierania telefonu. Można z jego pomocą odpowiadać na wiadomości, płacić zbliżeniowo czy sterować muzyką, a ma on przekątną 2,7 cala i proporcje 4:3.

motorola razr robienie selfie

Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 710, który współpracuje z 6 GB RAM-u. Telefon czerpie energię z baterii 2010 mAh, którą naładujemy z mocą 15 W. Główny aparat ma 16 Mpix, a ten frontowy – 5 Mpix. Więcej szczegółów dotyczących specyfikacji znajdziecie w poniższym artykule i na stronie producenta.

Warto przeczytać: Producent zdradza jaki będzie koszt wymiany wyświetlacza w składanej Motoroli RAZR

Cena i dostępność

Telefon będzie można zakupić jedynie w Orange, ponieważ tylko ten operator obsługuje eSIM, czyli obsługiwaną w motoroli razr witrualną kartę SIM. Telefon będzie dostępny od lutego, a jak podaje portal Spider’s Web, dokładniej od 6 lutego.

Cena nie jest znana, ale możemy mieć pewność, że nie będzie tanio. 1600 euro to prawie 7 tysięcy złotych, więc telefon będzie jednym z najdroższych dostępnych na naszym rynku.

Czekaliście na premierę motoroli razr w Polsce?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!