Na rynek mogą trafić dwie wersje Microsoft Surface Go 2

microsoft surface go

Pamiętacie jeszcze pierwszą generację Microsoft Surface Go? Ten budżetowy sprzęt miał podbić serca mniej wymagających użytkowników. Już niedługo amerykański gigant ma wprowadzić na rynek następną generację tego urządzenia. Teraz w sieci pojawia się coraz to więcej informacji na jego temat!

Nie jedna, a dwie wersje Surface Go 2

W przypadku Microsoft Surface Go pierwszej generacji na rynek trafiła jedynie jedna wersja. Połączenie Intel Pentium 4415Y, 8 GB RAM-u DDR3 1600 MHz oraz 128 GB pamięci wbudowanej bez wątpienia wystarczało jedynie mniej wymagającym użytkownikom, ale właśnie dla nich zostało urządzenie to stworzone. I mam wrażenie, że w przypadku drugiej generacji Microsoft chce iść trochę inną drogą. Teraz użytkownik portalu Twitter o nicku _rogame udostępnił częściową specyfikację Surface Go 2. I najciekawszą kwestią jest to, że najprawdopodobniej sprzęt ten będzie w sprzedaży w dwóch wersjach różniących się procesorem, a co za tym idzie także wydajnością.

Tańszy z wariantów miałby otrzymać procesor Intel Pentium 4425Y składający się z dwóch rdzeni oraz czterech wątków o maksymalnym taktowaniu do 1,7 GHz na rdzeniu. Jednostka ta powinna być wspierana także przez grafikę Intel UHD Graphics 615. Nie zabraknie także 8 GB RAM-u DDR3 oraz dysku SSD o pojemności 128 GB. Tym samym konfiguracja ta będzie niewielką ewolucją Microsoft Surface Go, ale jednocześnie powinna zaoferować nam zauważalnie większą wydajność.

To jednak nie wszystko. Microsoft Surface Go 2 powinien zadebiutować także w wersji z Intel Core m3-8100Y czyli jednostką składającą się z dwóch rdzeni oraz czterech wątków o taktowaniu do 3,4 GHz w trybie Boost. Ilość RAM-u wprawdzie nie ulegnie zmianie, ale na pliki zostanie przeznaczone 256 GB pamięci. Oczywiście nadal nie będzie to coś stworzonego dla bardziej wymagających użytkowników czy graczy, ale w porównaniu do pierwszej generacji, na którą tak naprawdę sporo osób narzekało, może okazać się, że będzie to działać dużo lepiej. Kiedy możemy spodziewać się premiery nowości Microsoftu? Bardzo możliwe, że premiera odbędzie się już w maju tego roku.

Czekacie na premierę Surface Go 2? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!