Nadchodząca Nubia Red Magic otrzyma wyświetlacz 144 Hz!

Nadchodząca Nubia Red Magic otrzyma wyświetlacz 144 Hz!
Nubia Red Magic 3s

Ni Fei, założyciel i obecny prezes marki Nubia, zdradził na chińskiej stronie społecznościowej Weibo, że najnowsza generacja gamingowego smartfonu zostanie wyposażony w wyświetlacz o częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz. Póki co, nie wiadomo, jak nowy model będzie się nazywać, ale plotki sugerują, że może to być Nubia Red Magic 4 lub Red Magic 5. 

Co wiemy o nadchodzącym smartfonie Nubia

Jak już wspomniałem, największym atutem tego modelu Nubia zdecydowanie będzie wyświetlacz odświeżany w 144 Hz. Taka wartość znacznie podwyższy płynność wyświetlanego obrazu. Obecność tego typu ekranu została potwierdzona przez zrzut ekranu, który przedstawia zakładkę z ustawień urządzenia. Znajdują się w niej cztery częstotliwości, które użytkownik będzie mógł sam wybrać: standardowe 60 Hz, 90 Hz, 120 Hz oraz najwyższą opcję, czyli 144 Hz. 

Nadchodząca Nubia Red Magic otrzyma wyświetlacz 144 Hz!

Wcześniejsze plotki sugerują, że nowy smartfon Nubia może być wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 865, który składa się z jednego rdzenia Cortex-A77 o taktowaniu 2.84 GHz, trzech rdzeni Cortex-A77 o taktowaniu 2.4 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu na poziomie 1.8 GHz. Za grafikę odpowiada w tym układzie Adreno 650. 

Zobacz także: ZTE Axon 10s Pro 5G nie ma przed nami już żadnych tajemnic!

Pod znakiem zapytania stoi natomiast pojemność akumulatora, który będzie cechować się zdecydowanie większą pojemnością, gdyż odświeżanie w tak wysokiej częstotliwości spowoduje zdecydowanie wyższe zużycie energii.  

Nadchodząca Nubia Red Magic otrzyma wyświetlacz 144 Hz!

Następca Red Magic 3s najprawdopodobniej zostanie wyposażony w wyświetlacz AMOLED. Ponadto Ni Fei jakiś czas temu opublikował zdjęcie, które sugeruje, że Red Magic 5G otrzyma potrójny aparat. Spekuluje się również, że urządzenie otrzyma aż 16 GB pamięci RAM. Na ten moment nie wiemy więcej na temat gamingowego urządzenia ZTE, ale powinno się to zmienić w najbliższych tygodniach. 

Co sądzicie o Red Magic 5G? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!