Najbogatszy Chińczyk przeznaczył kosmiczną kwotę na walkę z koronawirusem 2019-nCoV!

Alibaba logo

Cały świat żyje teraz informacjami o nowym, groźnym koronawirusie. Ciągle słyszymy o nowych podejrzeniach zainfekowania, o kolejnych zarażonych, o przypadkach zachorowań także w Europie, a co gorsza – o zgonach. Najbogatszy Chińczyk, Jack Ma, założyciel Alibaba, przeznaczył gruby majątek na walkę z tym!

Ma gest, to się ceni

Koronawirus 2019-nCoV jest bardzo groźny i dość szybko się rozprzestrzenia. Odnotowano już pierwsze zachorowania w Europie, we Francji oraz w Niemczech. Wszystko to zaczęło się w mieście Wuhan, w Chinach. To właśnie tam, na targu rybnym Huanan, powstało źródło tej epidemii, która zbiera ogromne żniwa. Założyciel Alibaba, Jack Ma, postanowił pomóc w walce z tą zarazą. Po pierwsze, poprzez swoją fundację przeznaczył 100 milionów juanów, czyli ok. 14.4 miliona dolarów w celu wsparcia badań nad szczepionką. Po drugie, na zakup środków medycznych dla prowincji Hubei, gdzie leży Wuhan, przekazał aż miliard juanów, czyli mniej więcej 144 miliony dolarów. Jak zobaczyłem te liczby, to naprawdę przez chwilę zacząłem się zastanawiać, czy gdzieś tu nie powinien być przecinek między cyframi. To są bardzo duże pieniądze, które bez dwóch zdań bardzo pomogą w walce z tą groźną chorobą.

Koronawirus 2019-nCoV mapa

Warto przeczytać: Koronawirus: Xiaomi zamyka swoje sklepy, a czy my powinniśmy się obawiać paczek z Chin?

Oprócz wsparcia finansowego, postanowił bezpłatnie udostępnić organizacjom badawczym zajmującym się tym koronawirusem moc obliczeniową AI. To powinno również pomóc w wynalezieniu szczepionki lub poszukiwania skutecznej metody leczenia. To nie jest jedyna firma związana z technologią, która pomaga walczyć z 2019-nCoV. Do nich możemy zaliczyć także Huawei, Baidu czy ByteDance. To bardzo dobry gest z ich strony, z pewnością zostanie to docenione. Z jednej strony, mogą przyczynić się do poskromienia tej choroby, a z drugiej – zyskać w oczach potencjalnych klientów. Mam nadzieję, że pomoc ta faktycznie przyspieszy różne badania i uda się skutecznie to zakończyć. Warto też wspomnieć, że już w tym momencie w Stanach Zjednoczonych oraz Chinach trwają pracę nad szczepionką. Oby udało się ją wynaleźć jak najszybciej.

Uważacie, że dzięki temu uda się szybciej pokonać koronawirusa? Jak oceniacie gest założyciela Alibaby?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!