Najmocniejsze smartfony grudnia 2019 według AnTuTu

antutu logo

Comiesięczne rankingu publikowane przez AnTuTu stały się pewnego rodzaju tradycją. Oczywiście testy benchmarkowe nie zawsze przekładają się na rzeczywistą pracę danego urządzenia, ale i tak warto na zestawieniach tych zawiesić oko. Który ze smartfonem okazał się numerem jeden w grudniu 2019 roku? Już wyjaśniamy!

Najmocniejsze flagowce grudnia 2019

Co ciekawe numerem jeden grudniowego zestawienia AnTuTu został Vivo iQOO Neo 855, który zdobył 503432 punkty. Już jakiś czas temu chiński producent przyznał, że seria ta ma być stworzona z myślą o użytkownikach potrzebujących niesamowitej wydajności i wszystko wskazuje na to, że zapewnienia firmy odnajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Drugie miejsce należy do Vivo iQOO Pro 5G (499446 punktów). I to właśnie gigant z Państwa Środka zdominował podium w grudniowym zestawieniu przygotowanych przez AnTuTu. Miejsce trzecie zajął bowiem Vivo Nex 3 5G z wynikiem 498596 punktów.

Najmocniejsze smartfony grudnia 2019 według AnTuTu

Kolejne dwa miejsce należą do najnowszych flagowców OnePlusa. Co ciekawe to OP 7T zdobył więcej punktów (493517 punktów) niż teoretycznie mocniejszy OP 7T Pro (492333 punkty). Kolejne miejsce zajęły ASUS ROG Phone 2, Honor View 30 Pro 5G, Realme X2 Pro, Xiaomi Black Shark 2 Pro oraz Xiaomi Mi 9 Pro 5G. Ciekawostką jest to, że tym razem w zestawieniu pojawił się także smartfon na Kirinie. W ostatnich miesiącach cały ranking zdominowany był przez Qualcomm Snapdragona 855 lub Snapdragona 855 Plus. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze urządzenia z Snapdragonem 865!

Zobacz także: Najwydajniejsze smartfony listopada 2019 według AnTuTu

Vivo dominuje także rynek średniaków?

Od jakiegoś czasu AnTuTu przygotowuje także comiesięczne zestawienie zawierające najmocniejsze średniaki. Co ciekawe w grudniu 2019 roku Vivo zdominowało nie tylko ranking najmocniejszych flagowców, ale wygrało także w tym dotyczącym smartfonów ze średniej półki. Numerem jeden został bowiem model oznaczony jako Vivo X30 Pro 5G. Na podium znalazły się także OPPO Reno 3 Pro 5G oraz Honor 9X Pro.

Najmocniejsze smartfony grudnia 2019 według AnTuTu

Kolejne pozycje zostały zajęte przez Honora 20S, Honora 9X, Redmi Note 8 Pro, Redmi K30, Xiaomi Mi CC9 Pro, OPPO Reno 2 oraz Realme X2. Jak widać w średniej półce cenowej dominacja Qualcomma nie jest taka duża. W TOP10 pojawiło się także sporo smartfonów pracujących pod kontrolą Kirina, a nawet jedno urządzenie wyposażone w procesor MediaTeka. Bez wątpienia już niedługo na rynek trafią także pierwsze sprzęty wyposażone w nowe średniopółkowe jednostki. Czy przyniosą one znaczący wzrost wydajności? Czas pokaże!

Co myślicie o grudniowych rankingu AnTuTu? Korzystacie z któregoś z urządzeń znajdujących się w tym zestawieniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!