Nie będzie Galaxy S11… pora na Samsunga Galaxy S20

Nie będzie Galaxy S11... pora na Samsunga Galaxy S20

Każdy producent ma własną numerację swoich telefonów, niektórzy skaczą co jeden, inni co pełne dziesiątki, a jeszcze innym ciężko jest przyporządkować jakikolwiek schemat działania. Dowiedzieliśmy się właśnie jak może się nazywać przyszłoroczny flagowiec Samsunga.

Samsung zrówna numerację swoich flagowców z rokiem, w którym zostaną zaprezentowane?

Jak podaje jeden z bardziej znanych leaksterów, Ice Universe, którego informacje już niejednokrotnie omawialiśmy na portalu, następny Samsung to Galaxy S20. Podobny zabieg zastosował Huawei, który zaczął przeskakiwać numery co dziesięć, a także Honor. W tym wypadku jednak ma to dość spory sens, gdyż jeśli Samsung dalej konsekwentnie będzie numerował telefonu co jeden, to ich nazwa będzie się zgadzać z rokiem wydania.

Ice Universe potwierdził również, że Samsung przygotowuje składanego Galaxy Fold2 ze specjalnym cienkim ekranem.

Co wiemy już o nadchodzącym flagowcu koreańskiego producenta? Najprawdopodobniej znowu dostaniemy trzy wersje, zwykłą, “e” i z plusem. Tutaj możecie zobaczyć jak bardzo będą różniły się rozmiarem. Wersja “+” wydaje się być niewiele większa od standardowej, a jeśli czarne paski oznaczają ramki, to będą one naprawdę wąskie.

Znamy też nieco szczegółów na temat aparatów, w które wyposażony będzie Samsung Galaxy S20 (lub Galaxy S11). Będą to: główny sensor o rozdzielczości 108 Mpix, peryskopowy obiektyw zapewniający pięciokrotny zoom optyczny, aparat szerokokątny o nieznanej rozdzielczości oraz sensor ToF (Time-of-Flight) do lepszego wykrywania obiektów i głębi.

Zobacz też: Samsung Galaxy S10 Lite oraz Note 10 Lite wkrótce trafią na rynek!

Kwestią sporną jest nie tylko nazwa, ale i data premiery koreańskich telefonów. Początkowo mówiło się o 18 lutego, ale całkiem możliwe, że zobaczymy je już 11 lutego. Dlaczego tak wcześnie? Podobno Samsung chce sporo wyprzedzić konkurencję i targi MWC 2020. Data kolejnego Galaxy Unpacked nie została potwierdzona i zapewne już wkrótce dowiemy się kiedy to wydarzenie nastąpi. Spodziewamy się, że oprócz telefonów zostaną pokazane prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds Plus.

A Wy którą nazwę byście wybrali? Galaxy S11 czy Galaxy S20?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!