Nowy Huawei MatePad 10.4 pojawił się na rzeczywistych zdjęciach

huawei matepad pro klawiatura rysik

Wprawdzie Huawei nadal nie opublikował informacji na temat premiery nowego tabletu, ale w sieci pojawiły się już wcześniej plotki na ten temat. Co więcej teraz urządzenie to zostało uchwycone na zdjęciach. Czy jest na co czekać?

Huawei MatePad 10.4

Jak już wspominałem wcześniej data premiery nowego tabletu Huawei pozostaje tajemnicą. Plotki mówią, że MatePad 10.4 może zostać zaprezentowany już 23 kwietnia razem z serią Nova 7. I wydaje się to naprawdę sensowne, ponieważ o nowości giganta z Państwa Środka wiemy praktycznie wszystko. Zdjęcia tego sprzętu zostały opublikowane oczywiście w chińskim serwisie Weibo. I tak naprawdę Huawei MatePad 10.4 niczym szczególnym, w kwestii wyglądu, nie będzie wyróżniać się na tle konkurencji. Z przodu, jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy ekran IPS LCD o przekątnej 10,4 cala oraz rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli. Dookoła wyświetlacza pojawiają się spore ramki, ale, przynajmniej dla mnie, jest to zaletą w tabletach. Ramki pozwalają wygodniej korzystać z urządzenia i nie naciskać przez przypadek na dotykowy ekran.

Nowy Huawei MatePad 10.4 pojawił się na rzeczywistych zdjęciach

Na pleckach zostanie umiejscowiony pojedynczy aparat z diodą doświetlającą LED. Nowy tablet chińskiej firmy powinien pracować pod kontrolą Kirina 810. W maksymalnej konfiguracji Huawei MatePad 10.4 otrzyma 6 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Bardzo możliwe, że na rynek trafią także słabsze, ale jednocześnie tańsze konfiguracje tego urządzenia. Tablet ten powinien został wyposażony także w baterię o pojemności 7250 mAh. Nie zabraknie także wsparcia dla rysika M-Pen oraz klawiatury Bluetooth.

Nowy Huawei MatePad 10.4 pojawił się na rzeczywistych zdjęciach

Zobacz także: Huawei przygotował ofertę specjalną dla osób zainteresowanych zakupem MatePad Pro!

Huawei MatePad 10.4 będzie oczywiście sprzętem przeznaczonym dla mniej wymagających użytkowników. To MatePad Pro ma być czymś, co podbije serca fanów topowej wydajności. Z tego też powodu nadchodząca nowość chińskiej firmy będzie zdecydowanie tańsza. Najprawdopodobniej cena tego urządzenia zostanie ustalona na poziomie 2499 juanów czyli około 1470 zł.

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei MatePad Pro.

Co myślicie o tak wyglądającym Huawei MatePad 10.4? Korzystacie na co dzień z tabletów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!