Nubia może pracować nad szybkim ładowanie o mocy aż 80 W

Nubia może pracować nad szybkim ładowanie o mocy aż 80 W
Nubia Red Magic 3s

Mam wrażenie, że w 2020 roku producenci będą walczyć nie tylko na liczbę megapikseli, a także na szybkość ładowania i to zarówno w przypadku tego bezprzewodowego jak i tradycyjnego z wykorzystaniem kabla. Teraz Nubia pochwaliła się zdjęciem, która pokazuje nam ładowanie o mocy aż 80 W!

Nubia chce zaskoczyć konkurencję

Zgodnie z informacjami, które pojawiły się jakiś czas temu w sieci już niedługo Xiaomi Mi 10 Pro będzie oferować najszybsze ładowanie na rynku. Wsparcie dla ładowania o mocy 66 W wydaje się już pewne i tak naprawdę żadna z firm do tej pory nie była w stanie wykorzystać aż tak dużej mocy. Oczywiście gigant z Państwa Środka jakiś czas temu chwalił się pracami nad technologią szybkiego ładowania wykorzystującą moc 100 W, ale rozwiązanie to nadal nie trafiło do masowej produkcji. Zapewne już niedługo usłyszymy o jego komercjalizacji, ale najpierw Xiaomi musi sprawdzić czy jest to w pełni bezpieczne.

Nubia może pracować nad szybkim ładowanie o mocy aż 80 W

I tutaj pojawia się Nubia, która opublikowała w serwisie Weibo zdjęcie wzbudzające wiele kontrowersji. Na zdjęciu tym widzimy parametry ładowania tajemniczego urządzenia tego chińskiego producenta. Połączenie prądu 9,6 A i napięcia 8,4 V daje nam w sumie ponad 80 W mocy. Jeśli Nubia faktycznie pracuje nad tego typu rozwiązaniem w swoim nowym smartfonie to bardzo możliwe, że Xiaomi nie będzie mogło zbyt długo cieszyć się z najszybszego ładowania na rynku mobilnym.

Zobacz także: Nubia Z20 doczekała się obniżki ceny. Smartfon z dwoma ekranami tańszy o 50 dolarów!

Co ciekawe w zdjęciu opublikowanym przez Nubie jedna rzecz się nie zgadza. Na ekranie tajemniczego smartfona widzimy wsparcie dla Power Delivery. Technologia ta pozwala jednak na przesył energii przy maksymalnym prądzie wynoszącym 5 A. Tym samym bardzo możliwe, że chiński producent opracował autorskie rozwiązanie, a informacja o PD to albo błąd albo coś co ma wzbudzić jeszcze większe emocje. Czy Nubia faktycznie zaskoczy świat? Czas pokaże!

Na zdjęciu głównym znajduje się Nubia Red Magic 3S.

Co myślicie o technologiach superszybkiego ładowania? Czy jest to coś na co zwracacie uwagę przy kupnie smartfona? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!