Nubia Red Magic 5G także trafi na rynek z RAM LPDDR5

Nubia Red Magic 5G także trafi na rynek z RAM LPDDR5

Bez wątpienia flagowce stają się coraz to mocniejszymi urządzeniami. I chociaż nadal większość użytkowników nie jest w stanie wykorzystać tej mocy obliczeniowej to wyścig producentów trwa w najlepsze. Teraz CEO Nubii zdradza kolejne szczegóły na temat specyfikacji nadchodzącej nowości!

Nubia Red Magic 5G

Nadchodząca nowość firmy Nubia będzie bez wątpienia smartfonem stworzonym dla graczy i najbardziej wymagających użytkowników. Teraz na jej temat po raz kolejny wypowiedział się sam CEO firmy. Ni Fei, poprzez swoje oficjalne konto w serwisie Weibo, potwierdził wszechobecne plotki mówiące, że w każdym z wariantów nowej Nubii znajdziemy RAM LPDDR5. Tym samym rozwiązanie to staje się powoli pewnego rodzaju standardem na rynku mobilnym. Oczywiście wykorzystanie RAM-u nowej generacji na tę chwilę będzie możliwe jedynie we flagowcach korzystających z Qualcomm Snapdragona 865, ale bez wątpienia i to prędzej czy później się zmieni. RAM LPDDR5 bez wątpienia trafi do flagowców Samsunga, a także nadchodzących wielkimi krokami Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro. Myślę, że w tym roku usłyszymy o wielu innych modelach, które zostaną wyposażone w ten typ pamięci.

Nubia Red Magic 5G także trafi na rynek z RAM LPDDR5

Co jeszcze wiemy na temat specyfikacji Nubii Red Magic 5G? Na początku tego tygodnia Ni Fei przyznał, że w nadchodzącej nowości producenta z Państwa Środka zobaczymy nawet 16 GB RAM-u. I tak naprawdę to w tym roku stanie się kolejnym standardem. Oczywiście tak duża ilość RAM będzie dostępna jedynie w najmocniejszych konfiguracjach lub w edycjach limitowanych, ale bez wątpienia znajdą się osoby, które będą zainteresowane kupnem tak mocnych smartfonów.

Zobacz także: Nubia Z20 doczekała się obniżki ceny. Smartfon z dwoma ekranami tańszy o 50 dolarów!

Co więcej głównym aparatem ma być matryca o rozdzielczości 64 Mpix. Dodatkowo przeprojektowany ma zostać system chłodzenia, a bateria ma wspierać superszybkie ładowanie. Niestety, ale nadal zagadką pozostaje cena oraz data premiery Nubii Red Magic 5G. Wiele plotek mówiło, że konferencja chińskiego producenta odbędzie się jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku, ale nie zostało to w jakikolwiek sposób potwierdzone. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się Nubia Z20.

Co myślicie o wykorzystaniu nawet 16 GB RAM w smartfonach? Czekacie na premierę Nubii Red Magic 5G? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!