Opera wprowadza Konteksty – koniec z bałaganem w kartach

opera

Zmagacie się z nieporządkiem w kartach przeglądarki, bo macie ich za dużo i ciężko nad nimi zapanować? A może nawet mimo prób zachowania porządku i tak nie mieszczą się one w jednym rzędzie? Nieważne, nowa funkcja w Operze może pomóc Wam w rozwiązaniu problemu.

Konteksty mają ułatwić pracę

Sam potrafię mieć bardzo dużo otwartych kart w przeglądarce, natomiast jeszcze nigdy nie udało mi się pobić rekordu siostry, która potrafi mieć ich kosmicznie dużo. Przez pewien czas, zupełnie przypadkowo pracowałem jednak na dwóch przeglądarkach – Operze i Operze GX, ponieważ migrowałem między nimi i zdarzyło mi się mieć otwarte obie. Część kart tutaj, część związana z innym tematem w drugim oknie. Nie było to głupie rozwiązanie, jednak po jakimś czasie “zrezygnowałem z tego”. Teraz, w wersji 67 Opera wprowadziła właściwie coś podobnego, jednak w jednej przeglądarce.

Warto przeczytać: Huawei MateBook X Pro – firma ogłosiła nową wersję swojego ultrabooka

Konteksty mamy do wyboru na pasku bocznym i są one reprezentowane u mnie przez trzy przyciski o różnych ikonach: domek, gwiazdkę i pada. Mają one symboliczne i takich symboli możecie ustawić u siebie więcej, a także autorsko zatytuować.

Opera wprowadza Konteksty – koniec z bałaganem w kartach

Każdy z kontekstów to tak naprawdę inne wirtualne okno przeglądarki. Dzięki temu możecie pogrupować karty tematycznie i łatwo się między nimi przełączać. W ten sposób unikniecie niepotrzebnego bałaganu, a być może i rozproszenia.

Jeśli Wasza przeglądarka zapamiętuje karty, to ciekawe rzeczy do przeczytania lub obejrzenia na później można gromadzić schowane w innym kontekście. Podobnie z zakupami czy wieloma innymi rzeczami…

Dajcie znać czy nowa funkcjonalność Opery Wam się podoba. A może to ona skłoni Was do zmiany przeglądarki?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!