OPPO już niedługo wprowadzi na rynek bezprzewodową ładowarkę o mocy 40 W

OPPO już niedługo wprowadzi na rynek bezprzewodową ładowarkę o mocy 40 W

Już 13 kwietnia powinna odbyć się konferencja firmy OPPO, podczas której chiński producent zaprezentuje światu przede wszystkim model Reno Ace 2. Jednak smartfon nie będzie jedyną nowością tej firmy. W sieci pojawiają się informacje na temat zupełnie nowej ładowarki bezprzewodowej!

OPPO AirVOOC 40 W

Najpierw nowa ładowarka bezprzewodowa OPPO otrzymała certyfikację Wireless Power Consortium, a teraz w sieci pojawiło się nawet zdjęcie tego urządzenia, które tylko potwierdza plotki. Tym samym możemy być wręcz pewni, że producent z Państwa Środka faktycznie pracuje nad nowym akcesorium i już 13 kwietnia sprzęt ten może faktycznie trafić na rynek. Co ciekawe według danych pochodzących z WPC OPPO AirVOOC obsługuje moc wejściową wynoszącą 65 W, ale samo ładowanie bezprzewodowe ma oferować moc 40 W. Po co nam zatem tak duża moc wejściowa?

OPPO już niedługo wprowadzi na rynek bezprzewodową ładowarkę o mocy 40 W

Z jednej strony bardzo możliwe, że chiński producent chce, aby użytkownicy mogli korzystać z jednej ładowarki zarówno w momencie, gdy chcą skorzystać z AirVOOC jak i ładować swój smartfon w tradycyjny sposób z maksymalną mocą. OPPO Reno Ace trafił na rynek ze wsparciem dla ładowania o mocy 65 W i wszystko wskazuje na to, że technologia ta zostanie wykorzystana także w Reno Ace 2. Tym samym kupując niezaprezentowaną jeszcze ładowarkę bezprzewodową giganta z Państwa Środka moglibyśmy w zestawie otrzymać także wtyczkę, która sprawdziłaby się jako tradycyjna ładowarka do innych urządzeń.

OPPO już niedługo wprowadzi na rynek bezprzewodową ładowarkę o mocy 40 W

Zobacz także: Nowe informacje o OPPO Find X2 Lite trafiły do sieci!

Drugą teorią jest to, że OPPO AirVOOC będzie posiadać port USB-C na jednej z krawędzi bocznych. Port ten mógłby umożliwić nam ładowanie innego sprzętu w tym samym czasie, co ładowalibyśmy bezprzewodowo smartfon. Niestety, ale na tę chwilę cena nowego akcesorium chińskiego producenta pozostaje tajemnicą. Niemniej jednak już niedługo powinna odbyć się konferencja OPPO, na której poznamy wszystkie szczegóły na jego temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się OPPO Reno Ace.

Co myślicie o OPPO AirVOOC 40 W? Korzystacie z ładowania bezprzewodowego? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!