Oprocentowane konta oszczędnościowe w Revolut nadchodzą! Są też statystyki użytkowania usługi przez Polaków

revolut akcje handel
(fot. Revolut)

Revolut jest czymś, co cieszy się ogromną popularnością zarówno w naszym kraju jak i na całym świecie. Brytyjski fintech nie zamierza jednak spoczywać na laurach i chce robić wszystko, aby przyciągnąć do siebie coraz to większe grono klientów. Revolut rozpoczyna testy kont oszczędnościowych!

Oszczędzaj pieniądze z Revolut

Zapewne osoby, które korzystają z Revoluta dobrze znają coś takiego jak sejfy. Sejfy to nic innego jak miejsce, gdzie będziemy odkładać pieniądze na wybrany przez nasz cel. Możemy regularnie wpłacać tam środki lub ustawić, aby pewna kwota automatycznie była przelewana na to konto w momencie, gdy płacimy kartą. Rozwiązanie te bez wątpienia jest czymś przydatnym, ale teraz brytyjski fintech idzie o krok dalej. Już niedługo wszystkie sejfy zostaną oprocentowane, a co za tym idzie nie tylko będziemy mogli odkładać pieniądze na dany cel, ale nasze oszczędności będą także z czasem rosnąć.

Na tę chwilę Revolut testuje nową usługę w samej Wielkiej Brytanii. Wszystkie depozyty są objęte gwarancją do wysokości 85 000 funtów. Oprocentowanie takiego sejfu ma wynieść 1,35%. Co ciekawe nie ma górnego limitu kwoty, którą możemy wpłacić na tego typu lokatę, ale przy większych kwotach oprocentowanie będzie niższe. W pierwszej kolejności do oprocentowanych sejfów otrzymają dostęp posiadacze kart Metal, a dopiero później zostanie ona wprowadzona dla użytkowników z darmowymi kontami. Kiedy to się stanie? Tego niestety nie wiemy, ale miejmy nadzieję, że brytyjski fintech nie każe nam zbyt długo czekać!

Zobacz także: Huawei Mate 30 Pro trafia do sprzedaży u operatorów oraz w największych sklepach z elektroniką

Jak Polacy korzystają z Revolut?

Grudzień zeszłego roku był dla Revoluta rekordowym miesiącem w naszym kraju. Polacy korzystając z aplikacji i karty wydali blisko 340 milionów złotych czyli 3 razy więcej niż w grudniu 2018 roku i aż o 30 razy więcej niż w grudniu 2017. Trzeba przyznać, że wynik ten robi piorunujące wrażenie. Co ciekawe polski oddział Revolut postanowił przyjrzeć się bliżej tym danym. Uwzględniając stale rosnącą liczbę klientów okazuje się, że wydatki na osobę dorosłą urosły jedynie w przypadku żywności oraz restauracji. Średnio użytkownik Revoluta wydał w grudniu 2019 roku 376 zł. Dodatkowo aż 68 000 użytkowników w zeszłym miesiącu wyjechało za granicę. Wynik ten stanowi około 7-8% społeczności klientów.

Początek roku to dobry moment na uporządkowanie finansów, zarówno prywatnych jak i firmowych. Revolut pomaga kontrolować wydatki, dzięki funkcji limitów i budżetowania. Pozwala ciąć koszty konwersji walut przy zakupach online, podróżach i przelewach. Ułatwia odkładanie pieniędzy na różne cele z pomocą sejfów. Zachęca też do przeznaczania regularnie ułamka dochodów na inwestycje i dobroczynność – mówi Karol Sadaj, country manager w Revolut.

Osoby, które wybrały spędzenie świąt w domu najchętniej płaciły Revolutem za zakupy w Aliexpress oraz w serwisie Allegro. Wysoko w zestawieniu znalazł się także Empik, Amazon, Ikea, Carrefour, Kaufland oraz Auchan. Nie zabrakło także ogromnych kwot przekazywanych na cele charytatywne. Oczywiście Revolut w naszym kraju będzie ciągle rozwijany i jedną z nowości, która może zostać wprowadzona w najbliższej przyszłości są właśnie sejfy z oprocentowaniem. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o Revolucie? Korzystacie z tej aplikacji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!