Orange Flex nareszcie wspiera karty eSIM dla smartfonów z Androidem!

orange flex esim motorola razr

Dotychczas wyłącznie użytkownicy sprzętu spod znaku nadgryzionego jabłka mogli cieszyć się dobrociami eSIM w Polsce. Nareszcie nadeszła chwila, w której także smartfony z Androidem będą mogły działać w sieci bez wsadzonej karty SIM. Orange Flex aktualizuje i rozszerza swoją ofertę!

Orange Flex umożliwi swoim klientom z Androidem korzystanie z eSIM po aktualizacji

Jak wiadomo, Orange Flex to oferta, którą zarządzamy z poziomu aplikacji. Tam wybieramy co aktualnie jest nam potrzebne, a za co nie chcemy płacić. Z poziomu tej aplikacji możemy także uruchomić kartę eSIM. Wystarczy mieć najnowszą wersję programu od Orange oraz oczywiście adekwatny smartfon. Ich lista nie jest pokaźna, ale nie ma się co dziwić, albowiem póki co na rynku jest niewiele telefonów wspierających eSIM.

Na liście znalazły się Google Pixele (3, 3 XL, 3a, 4, 4 XL) oraz Samsung Galaxy Fold i Motorola RAZR, dostępna w Orange na wyłączność. Niebawem dołączą do nich Samsungi z rodziny Galaxy S20 oraz Galaxy Z Flip. Wymagane jest także posiadanie Androida 10, zatem w niektórych przypadkach będzie wymagana aktualizacja. Aplikacja Orange Flex sama wykrywa, że telefon wspiera eSIM i sugeruje skorzystanie z tej opcji. Proces instalacyjny jest rzekomo bardzo prosty, więc nie ma się co obawiać, że sobie z nim nie poradzicie.

Zobacz też: eSIM nie tylko na smartfonach. Orange wprowadza obsługę także na zegarkach Samsunga!

Dodatkowo można prosto zmienić dotychczas stosowaną kartę SIM na elektroniczny wariant. Wystarczy odwiedzić sekcję “Mój Profil” i tam dokonać zamiany. eSIM w Orange jest dosyć popularny w Polsce. Ponad 30 tysięcy użytkowników korzysta z tej opcji a należy pamiętać, że są to tylko ludzie korzystający ze sprzętów Apple. Teraz ta liczba powinna jeszcze bardziej wzrosnąć. Pozostaje tylko czekać, aż będzie można korzystać z wbudowanej karty SIM także w smartwatchach z innymi systemami. Swoją drogą, ciekawe kiedy inni operatorzy postanowią wprowadzić do swojej oferty eSIM.

Mamy tu osoby korzystające z Orange Flex? Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!