Pinebook Pro to projekt laptopa, który oparty ma być o procesor mobilny o architekturze ARM, ma pracować pod kontrolą Linuksa, a jego cena wynosić będzie 199 dolarów amerykańskich, czyli mniej niż 800 złotych. Jeden z autorów notebooka właśnie udostępnił kolejne nagranie, które ukazuje działanie tego sprzętu.
Pinebook Pro od Pine64
Pine64 to firma znana z produkcji minikomputerów (single-board computers). Przedsiębiorstwo próbuje swoich sił również w projektowaniu laptopów. Już jakiś czas temu na rynku pojawiło się urządzenie o nazwie Pinebook. Tym razem firma chce zainteresować nas nieco lepszy sprzętem – laptopem Pinebook Pro. Notebook będzie oferował procesor ARM Rockchip RK3399 z układem graficznym Mali T860 MP4. Chipset wspierać będzie 4 GB pamięci RAM LPDDR4, natomiast na pliki użytkownika przewiduje się 64 GB pamięci wewnętrznej eMMC z możliwością rozbudowy o dysk SSD m2 NVMe PCIe. Obraz wyświetlany będzie na ekranie IPS o przekątnej 14,1 cala i rozdzielczości Full HD.
Więcej dowiesz się z: Pinebook Pro: wiemy kiedy będzie można złożyć na niego zamówienie!
W sieci pojawiło się nowe nagranie wideo, które pokazuje nam jak dobrze działa ten sprzęt. Autor najpierw włączył film w rozdzielczości FullHD, a następnie w 4K. Obydwa klipy działały bez najmniejszego zająknięcia. Uruchomił również kilka nagrań w serwisie Youtube. Mało tego, nieco później zaprezentował działanie wysyłania obrazu do oddzielnego monitora poprzez port USB typu C. Film kończy się jak autor gra w grę Quake III.
Przedsprzedać Pinebooka Pro rozpoczyna się 25 lipca 2019 roku, czyli już w przyszły czwartek. Warto wspomnieć o tym, że użytkownicy, którzy zarejestrowali się na oficjalnym forum Pine64 przed 1 lipca otrzymają wersję specjalną laptopa, wyposażoną w pamięć eMMC o pojemności 128 gigabajtów.
Warto zobaczyć: Linux Kernel 5.2 już jest! Co nowego dodano?
Muszę przyznać, że coraz poważniej myślę nad zakupem tego sprzętu. Wydaje się on wpasowywać w moje potrzeby – super mobilny laptop ze świetnym czasem pracy na baterii, do tego Bluetooth 5.0 i na start zainstalowany Linux. Ciężko sobie wyobrazić lepszy sprzęt :).
Jak Wam się podoba Pinebook Pro? Dajcie znać w komentarzu!
Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!