Pojawiły się rendery nowego tableta Huawei

Pojawiły się rendery nowego tableta Huawei

Niedawno miała miejsce premiera Huawei MatePad Pro, który jest sprzętem dla tych nieco bardziej wymagających. Zapewnia on nienaganną wydajność, a przy tym dobrze wygląda oraz ma możliwość podłączenia dedykowanej klawiatury. Co jednak z tymi, którzy poszukują czegoś mniej kosztownego? Już niedługo na rynku powinna pojawić się interesująca propozycja – Huawei MatePad T.

Nowy, 8-calowy tablet Huawei na horyzoncie!

Znany tzw. leakster, Evan Blass, opublikował w sieci rendery nadchodzącego tableta od chińskiego giganta, Huawei. Będzie to w miarę budżetowa propozycja, która zostanie wyposażona w 8-calowy. Niestety, będzie on otoczony dość sporymi ramkami, co nie wygląda najlepiej, ale w tej klasie urządzeń nie ma co spodziewać się też nie wiadomo czego. Na obrazku też możemy dostrzec pojedynczy aparat na pleckach, który będzie umieszczony na małej wysepce.

Huawei MatePad T

Zobacz również: Huawei przygotował ofertę specjalną dla osób zainteresowanych zakupem MatePad Pro!

Niestety, nie wiadomo zbyt wiele na jego temat, właściwie to nic poza tym, że przeszedł już certyfikację Wi-Fi Alliance. Dzięki tej informacji wiemy, iż obsługiwać będzie dwuzakresowe Wi-Fi oraz na start otrzyma nakładkę EMUI 10. Tak naprawdę to wszystko. Czego możemy się spodziewać w środku? Obawiam się, że, niestety, za jego wydajność odpowiadać będzie procesor Kirin 710/710F, czyli nieco leciwa i już mało wydajna jednostka. Obstawiam, że będzie on w towarzystwie 4 GB pamięci operacyjnej, a jego cena raczej nie powinna przekraczać 1000 zł, przynajmniej w podstawowej wersji. Jestem ciekaw tego, jak będzie wyglądała obsługa takich akcesoriów jak rysik czy klawiatura. Jak myślicie, możemy się tego spodziewać? No i też najważniejsze pytanie, kiedy premiera?

Uważacie, że tablety są wciąż potrzebnymi urządzeniami czy jednak producenci
powinni już dać im w spokoju umrzeć?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!