Porównanie wideorejestratorów 70mai Smart Dash Cam Pro, Mio MiVue C320 i Navitel R650 Night Vision

porównanie wideorejestratorów

Wideorejestratory to naprawdę bardzo przydatne gadżety do samochodów. Często pomagają nam potwierdzić naszą wersję wydarzeń podczas jakiejś stłuczki itp. Jeśli zastanawiacie się, jaki wideorejestrator kupić do 300 zł, to w tym porównaniu chyba pomogę Wam wybrać ten najlepszy.

Specyfikacja

 • Sensor: Sony STARVIS
 • Przysłona: f/2.0
 • Maksymalna rozdzielczość nagrywania: 192×1080 pikseli
 • Kąt widzenia: 170°
 • Bateria: 2x 180 mAh
 • Przekątna ekranu: 2 cale
 • Maksymalna pojemność karty pamięci: 256 GB
 • Cena w momencie pisania: 299 zł

Zamów Navitel R650 w x-kom

Opis

To stosunkowo nowy produkt na rynku, który reklamowany jest, co sama nazwa wskazuje, lepszą jakością obrazu w nocy. Za rejestrowanie obrazu odpowiada sensor Sony STARVIS z przysłoną f/2.0 i kątem widzenia aż 170°. Umożliwia nagrywanie, podobnie jak wyżej opisany model, w rozdzielczości FullHD przy 30 kl/s. Jak widać, żaden z tych dwóch zatem nie przebił w tej kwestii pierwszego urządzenia. Filmy trwają standardowo 3 minuty, a po użyciu odpowiedniego przycisku nagranie jest zabezpieczone przed nadpisaniem. Oczywiście są one zapisywane na karcie pamięci, której pojemność może wynosić maksymalnie 256 GB.

Navitel R650 Night Vision

Wyposażony jest w dwie baterie, każdy po 180 mAh. Jedna jest w samym urządzeniu, druga zaś znajduje się w uchwycie. Ten montowany jest za pomocą taśmy 3M do szyby i również pozwala na regulację kamerki w pionie. Baterie te pozwalają zasilać urządzenie pomimo braku podłączonego źródła zasilania, co umożliwia wykorzystywanie trybu parkingowego nawet bez dopływu prądu. Duży plus dla producenta.

Navitel R650 Night VisionPonownie mamy tu do czynienia z ekranem o przekątnej 2 cali. Tutaj jednak nie ma problemu ze słabymi kątami widzenia. Również nie jest on dotykowy, urządzeniem sterujemy przy użyciu pięciu przycisków. Nie uważam, by ktokolwiek miał problem z nawigacją po menu, jest ono również bardzo przejrzyste i znajdziemy tam wszystkie potrzebne funkcje.

Navitel R650 Night Vision

Mio MiVue C320

Specyfikacja

 • Sensor: SOI JX-F02
 • Przysłona: f/2.0
 • Maksymalna rozdzielczość nagrywania: 1920×1080 pikseli
 • Kąt widzenia: 130°
 • Bateria: 240 mAh
 • Przekątna ekranu: 2 cale
 • Maksymalna pojemność karty pamięci: 128 GB
 • Cena w momencie pisania: 299 zł

Opis

Co prawda, to dość stare już urządzenie, jednak uznałem, że skoro kosztuje tyle samo, co pozostałe dwa rejestratory, to warto sprawdzić, o ile lepsze są nowsze urządzenia w tej kwocie. Znajdziemy tutaj sensor SOI JX-F02 z przysłoną f/2.0 i kątem widzenia 130°. Wideo nagrywane jest w rozdzielczości FullHD przy 30 kl/s. Same klipy trwają standardowo po 3 minuty, a nagrania awaryjne są zapisywane w oddzielnym katalogu, dzięki czemu nie zostaną nadpisane. Zapisywane one są na karcie pamięci, której pojemność może wynosić od 8 do 128 GB.

Mio MiVue C320

Informacje takie jak data podtrzymywane są dzięki wbudowanej baterii o pojemności 240 mAh. Również ma możliwość nagrywania sytuacji z parkingu, lecz wymaga stałego źródła zasilania.

Mio MiVue C320

Montaż do szyby odbywa się za pomocą przyssawki. Moim zdaniem to zaleta, łatwiej jest zdemontować urządzenie oraz nie pozostawia śladów. Nóżka jest regulowana, dzięki czemu możemy ustawić lepiej rejestrowany obraz w pionie.

Mio MiVue C320

Ten wideorejestrator również posiada 2-calowy ekran, który ma słabe kąty widzenia. Umieściłem go na środku szyby, a patrząc na niego podczas kierowania widziałem bardzo wyblakłe kolory. Sterowanie odbywa się za pomocą czterech przycisków, menu jest bardzo intuicyjne, proste no i dostępne w języku polskim.

70mai Smart Dash Cam Pro

Specyfikacja

 • Sensor: Sony IMX335
 • Przysłona: f/1.8
 • Maksymalna rozdzielczość nagrywania: 2592×1944 pikseli
 • Kąt widzenia: 140°
 • Bateria: 500 mAh
 • Przekątna ekranu: 2 cale
 • Maksymalna pojemność karty pamięci: 64 GB
 • Cena w momencie pisania w sklepie: 279 zł

Zamów 70mai Smart Dash Cam Pro w x-kom

Opis

Od początku uważałem go za lidera w tym zestawieniu. Ten wideorejestrator wyposażony jest w sensor Sony IMX335 z przysłoną f/1.8 i może nagrywać wideo nawet w rozdzielczości 2592×1944 pikseli przy 30 kl/s. Kąt widzenia tego urządzenia wynosi 140°. Ja jednak używałem rozdzielczości WQHD, czyli 2560×1440 pikseli, dzięki czemu mogłem zmieścić więcej nagrań na karcie pamięci. Same filmy trwają minutę, zaś użycie odpowiedniego przycisku przedłuża czas trwania o 15 sekund. To przydatna funkcja w razie jakiegoś wypadku.

70mai Smart Dash Cam Pro

Posiada wbudowaną baterię o pojemności 500 mAh, dzięki czemu bez problemu zachowuje on datę, godzinę i inne tego typu dane. Znajdziemy tutaj też tryb parkingowy, który jednak wymaga stałego dopływu prądu nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Działa on w ten sposób, że gdy wykryje wstrząs, to zapisze nagranie, dzięki czemu łatwiej znajdziemy sprawcę.

70mai Smart Dash Cam Pro

Montaż jest bardzo prosty, jest on przedstawiony w instrukcji i bez problemu sobie z tym poradziłem. Sam obiektyw jest na ruchomym elemencie, który możemy regulować w pionie. Dzięki temu idealnie dopasujemy rejestrowany obraz według naszych preferencji. Na tym samym elemencie jest też dioda informująca nas o tym, czy urządzenie nagrywa czy też nie.

70mai Smart Dash Cam Pro

70mai Smart Dash Cam Pro wyposażony jest w ekran o przekątnej 2 cali. Nie jest on dotykowy, sterujemy urządzeniem za pomocą 5 przycisków. Jest też możliwość sterowania głosowo poprzez komendy w języku angielskim i faktycznie to działa. To jednak nie koniec, bowiem urządzenie ma moduł WiFi, przez który może komunikować się z naszym smartfonem i za pomocą dedykowanej aplikacji jesteśmy w stanie również i w ten sposób nim sterować. Menu urządzenia niestety nie jest w języku polskim, natomiast znajdziemy tam wiele różnych możliwości zmiany ustawień, a samo poruszanie się po nim nie powinno sprawić nikomu żadnych problemów. Tym bardziej, jeśli skorzystamy z aplikacji na naszym smartfonie.

Nagrywanie w ciągu dnia

Od razu z góry przepraszam za to, że przykładowe nagranie z MiVue C320 nie jest w takich warunkach jak pozostałe, lecz niestety mój tryb życia nie pozwolił mi na to. Będę jednak patrzył na niego z większym przymrużeniem oka. No i wybaczcie też ubrudzoną nieco szybę…

Za dnia każdy z nich spisywał się naprawdę dobrze. Bez problemu byłem w stanie na nagraniach odczytywać nazwy ulic czy tablice rejestracyjne innych pojazdów. Uważam, że 30 kl/s to w zupełności wystarczająca wartość do takiego zastosowania. Najwięcej jednak szczegółów rejestruje 70mai Smart Dash Cam Pro, a to dzięki wyższej rozdzielczości wideo. Niepodważalnie jednak królem kąta widzenia jest Navitel R650 Night Vision.

Kto wygrywa nocą?

Wbrew pozorom, moim zdaniem nie jest to sprzęt od Navitel, a 70mai Smart Dash Cam Pro. Nawet przy braku dobrego oświetlenia jestem w stanie odczytać tablice rejestracyjne, obraz jest czytelny, nie ma dużo szumów. Na drugim miejscu stawiam właśnie Navitel R650 Night Vision, jest całkiem nieźle, choć nadal to nie to samo. Jeśli chodzi natomiast o Mio MiVue C320, szkoda gadać… D R A M A T. Praktycznie nic nie widzimy na nagraniach podczas jazdy, w czasie postoju coś tam jeszcze widać.

Podsumowanie

Jeśli szukacie wideorejestratora, który zapewni Wam największe bezpieczeństwo zarówno w dzień, jak i nocą, to wybierzcie 70mai Smart Dash Cam Pro. Jeśli natomiast chcecie mieć szeroki kąt widzenia i zamierzacie korzystać z trybu parkingowego, a nie macie stałego dopływu prądu po wyjęciu kluczyka, wideorejestrator od Navitel jest bardzo dobrym wyborem. Zaś Mio MiVue C320 powinien już odejść na emeryturę, nowe sprzęty go deklasują.

Zamów Navitel R650 w x-kom

Zamów 70mai Smart Dash Cam Pro w x-kom

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!