Qualcomm pracuje z twórcami PUBG Mobile nad wprowadzeniem rozgrywki w 90 FPS

Qualcomm pracuje z twórcami PUBG Mobile nad wprowadzeniem rozgrywki w 90 FPS

Gry mobilne to segment rynku, który nieustannie jest rozwijany. Wraz z pojawianiem się na rynku coraz to mocniejszych procesorów mobilnych z większymi mocami obliczeniowymi oraz smartfonów gamingowych także deweloperzy robią wszystko co w ich mocy, aby zaprezentować światu coraz to lepsze gry.

Qualcomm nawiązuje współpracę z twórcami PUBG Mobile

Zapewne kojarzycie grę jaką jest PUBG Mobile. To tak naprawdę jedna z najpopularniejszych produkcji mobilnych typu battle royale. Już teraz gra ta wspiera smartfony o odświeżaniu wyższym niż standardowe, ale to nadal nie wszystko. Podczas ostatniej konferencji Qualcomm czyli Snapdragon Tech Summit amerykański twórca procesorów mobilnych zapowiedział, że rozpoczyna współpracę z twórcami PUBG Mobile, aby już niedługo wydać na rynek aktualizację tej gry. Czym aktualizacja ta ma się wyróżniać?

Samsung Galaxy A7 gry

Największą nowością będzie wprowadzenie możliwości rozgrywki w aż 90 klatkach na sekundę. Oczywiście nie będzie to działać na wszystkich smartfonach, a jedynie tych posiadających topowe jednostki Qualcomma. Tym samym możemy spodziewać się wsparcia dla wszystkich flagowców oraz gamingowych telefonów. Połączenie grania w 90 klatkach na sekundę z ekranami o odświeżaniu na poziomie 90 Hz czy 120 Hz ma sprawić, że rozgrywka będzie zdecydowanie płynniejsza, a to ma bezpośrednio przełożyć się na wrażenia z gry. To nadal jeszcze nie wszystko.

Zobacz także: Snapdragon 865, Snapdragon 765 i Snapdragon 765G oficjalnie ujawnione

Qualcomm zapowiedział także wprowadzenie do PUBG Mobile obsługi 10-bitowego HDR. Oczywiście tutaj także wymagane będzie posiadanie smartfona wspierającego tę technologię, ale bez wątpienia może to bardzo pozytywnie płynąć na jakość tekstur czy cieni. Sam nie należę do graczy mobilnych, ale z każdym miesiącem coraz to więcej osób pobiera tego typu produkcję i gry mobilne cieszą się gigantyczną wręcz popularnością. Niestety, ale ani Qualcomm ani twórcy PUBG Mobile nie ujawnili kiedy dokładnie pojawi się aktualizacja wprowadzająca nowe rozwiązania. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o PUBG Mobile? W jakie gry mobilne granie na swoich smartfonach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!