Snapdragon 865 przetestowany w AnTuTu. Nowy procesor Qualcomma podbije serca najbardziej wymagających użytkowników

snapdragon 865
Qualcomm Snapdragon 865

Snapdragon 865 został zaprezentowany światu na początku grudnia tego roku. Oczywiście pierwsze smartfony z tym procesorem trafią do sprzedaży już w 2020 roku, ale teraz w sieci pojawiły się wyniki benchmarkowe nowej jednostki Qualcomma. Jak Snapdragon 865 radzi sobie w AnTuTu?

Snapdragon 865 w AnTuTu

Oczywiście Qualcomm podczas konferencji, na której zobaczyliśmy Snapdragona 865, Snapdragona 765 oraz 765G zapewniał świat, że jednostki te będą zdecydowanie lepsze od swoich poprzedników. Według zapewnień amerykańskiego giganta przede wszystkim Snapdragon 865 ma być procesorem mającym podbić serca najbardziej wymagających użytkowników. Jednostka ta ma fenomenalnie radzić sobie z najbardziej wymagającymi grami, otwierać w mgnieniu oka dosłownie każdą aplikację, a dodatkowo być niesamowicie energooszczędna. Do tej pory były to jednak jedynie słowa producenta, które nie były w jakikolwiek sposób potwierdzone. Teraz sytuacja uległa zmianie.

Snapdragon 865 przetestowany w AnTuTu. Nowy procesor Qualcomma podbije serca najbardziej wymagających użytkowników

Qualcomm Snapdragon 865 został bowiem przetestowany w AnTuTu. Nie wiemy jednak jaki konkretnie smartfon z tym procesorem został poddany testom benchmarkowym. Niemniej jednak sprzęt ten został wyposażony także w 12 GB RAM-u, 64 GB pamięci wewnętrznej, Androida 10 oraz wyświetlacz o rozdzielczości 2880 x 1440 pikseli. Najwyższy wynik jaki udało się osiągnąć Qualcomm Snapdragonowi 865 wyniósł aż 586 919 punktów. Według AnTuTu średni wynik tego procesora to 544 000 punkty. Oczywiście musimy brać pod uwagę to, że testowany smartfon mógł być przygotowany tak, aby osiągnąć w testach benchmarkowych jak najwyższe wyniki.

Zobacz także: Snapdragon 865, Snapdragon 765 i Snapdragon 765G oficjalnie ujawnione

Niemniej jednak, pomimo, że to jedynie cyferki, które nie koniecznie przekładają się na rzeczywistą pracę urządzenia, najnowszy procesor Qualcomma osiągnął zdecydowanie lepszy wynik niż Snapdragon 855 czy Snapdragon 855+, a nawet Kirin 990 czy MediaTek Dimensity 1000. Tym samym bardzo możliwe, że to właśnie Snapdragon 865 będzie najmocniejszą jednostką mobilną dostępną w androidowym świecie. Oczywiście wynik ten jest także lepszy od wyniku Apple A13, ale moim zdaniem porównywanie ze sobą smartfonów opartych na systemie z zielonym robocikiem oraz tych na iOS nie ma większego sensu.

Co myślicie o Qualcomm Snapdragonie 865? Czekacie aż na rynek trafią pierwsze smartfony z tą jednostką? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!