Redmi 9 z MediaTek Helio G70 ma zadebiutować już na początku 2020 roku

Redmi 9 z MediaTek Helio G70 ma zadebiutować już na początku 2020 roku

Pamiętacie jeszcze Redmi 8? Smartfon ten został oficjalnie zaprezentowany światu w październiku tego roku, a niedawno trafił także do naszego kraju. Co ciekawe już teraz pojawiają się informacje na temat kolejnego budżetowca submarki Xiaomi. Smartfon ten ma zadebiutować już na początku 2020 roku!

Redmi 9 już niedługo trafi na rynek?

Według najnowszych informacji nowy budżetowiec submarki Xiaomi ma pojawić się w pierwszym kwartale 2020 roku. I przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem tę decyzję. Redmi 8 dopiero co trafił na rynek, a wprowadzenie do sprzedaży Redmi 9 zapewne będzie oznaczać koniec produkcji (oraz także sprzedaży) poprzedniej generacji budżetowca producenta z Państwa Środka. Tak duża liczba urządzeń może wśród fanów marki wywołać pewne zagubienie, ponieważ użytkownicy mogą nie potrafić zdecydować się, który z smartfonów idealnie spełni ich oczekiwania.

Co wiemy na temat nadchodzącego Redmi 9? Całkiem sporo. Po pierwsze smartfon ten ma działać dzięki MediaTekowi Helio G70. Mam wrażenie, że submarka Xiaomi coraz śmielej sięga po procesory MediaTeka zamiast Snapdragona. Czy to dobrze? Bez wątpienia nie jest to dobra informacja dla fanów nieoficjalnych ROMów. Doskonałym przykładem może być Redmi Note 8 Pro czyli model, który nie będzie otrzymywać nawet nowych wersji MIUI tworzonych przez MIUI Polska. Na froncie Redmi 9 znajdziemy ekran IPS o przekątnej 6,6 cala. Smartfon ten ma być wyposażony w 4 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 64 GB pamięci wewnętrznej.

Zobacz także: Nowy wariant Redmi K30 5G certyfikowany. Submarka Xiaomi szykuje coś specjalnego?

Pełna specyfikacja Redmi 9 pozostaje oczywiście tajemnicą. Niemniej jednak jeśli faktycznie submarka Xiaomi już niedługo chce pokazać światu swojego nowego budżetowca to już niedługo w sieci powinno pojawić się więcej informacji na temat tego urządzenia. Czy producent z Państwa Środka będzie chciał nas czymkolwiek zaskoczyć zaskoczyć? Miejmy nadzieję, że tak się stanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi 8.

Czekacie na premierę Redmi 9? A może korzystacie z Redmi 8? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!