Redmi K30 Pro ma być jednym z najtańszych flagowców z Qualcomm Snapdragonem 865

redmi k30

Premiera Redmi K30 już za nami. Fani mocniejszych smartfonów z niecierpliwością wyczekuje jednak modelu oznaczonego jako K30 Pro. Flagowiec submarki Xiaomi miał trafić na rynek w marcu tego roku, ale nie wiemy czy z powodu koronawirusa nie wystąpią jakieś opóźnia. W sieci pojawiają się jednak kolejne informacje na temat tego urządzenia!

Redmi K30 Pro

Oczywiście informacje te nie pochodzą od samego producenta z Państwa Środka, a od Ishana Agarwala czyli osoby, która znana jest z publikowania przedpremierowych przecieków. Zaznacza on, że Redmi chce koncentrować się przede wszystkim na wyjątkowo niskiej cenie oraz wydajności. I tak naprawdę nie jest to jakimkolwiek zaskoczeniem. Submarka Xiaomi podczas wcześniejszych premier już niejednokrotnie udowadniała nam, że potrafi stworzyć sprzęt, który oferuje rewelacyjny stosunek ceny do wydajności. Z niską ceną muszą iść jednak pewne kompromisy. Tym samym nie spodziewałbym się fenomenalnego aparatu czy niesamowitego wyświetlacza w Redmi K30 Pro. Tak naprawdę myślę, że nie możemy spodziewać się wykorzystania matrycy 108 Mpix znanej z Mi 10, Mi 10 Pro czy Mi Note 10, a raczej 64-megapikselowego oczka głównego.

Dodatkowo pojawiają się plotki mówiące, że Redmi K30 Pro zadebiutuje w Indiach jako Poco F2. I ma to sens biorąc pod uwagę, że Redmi K30 trafił na tamtejszy rynek jako Poco X2. Liczymy także na to, że tym razem producent z Państwa Środka nie zapomni także o rynkach Starego Kontynentu. Zarówno Redmi K30 jak i nadchodzący wielkimi krokami Redmi K30 Pro mogłyby cieszyć się dużą popularnością także w Europie i miejmy nadzieję, że smartfony te pojawią się także w naszym kraju.

Redmi K30 Pro ma być jednym z najtańszych flagowców z Qualcomm Snapdragonem 865

Co z ceną? Kilka dni temu pojawiły się plotki mówiące o tym, że Redmi K30 Pro w podstawowym wariancie ma być wyceniony na zaledwie 2999 juanów czyli około 1680 zł. Pamiętajmy o tym, że Mi 10 w konfiguracji 8/128 to koszt w samych Chinach rzędu 3999 juanów, a co za tym idzie różnica może być naprawdę spora. Pozostaje nam czekać na informacje na temat daty oficjalnej premiery!

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi K30.

Co myślicie o Redmi K30 Pro? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!