Redmi K30 Pro trafi na rynek z Snapdragonem 865 oraz ekranem 120 Hz

redmi k30

10 grudnia odbyła się premiera modelu Redmi K30. Oczywiście już wcześniej pojawiały się plotki mówiące o modelu z “Pro” w nazwie, ale submarka Xiaomi jeszcze przed samą grudniową konferencją ujawniła, że Redmi K30 Pro trafi na rynek dopiero w 2020 roku. Wszystko wskazuje na to, że premiera już niedługo!

Redmi K30 Pro zapowiada się naprawdę ciekawie

Nadchodząca nowość submarki Xiaomi powinna trafić na rynek już w marcu tego roku. Oczywiście chiński producent będzie chciał, aby pierwszym smartfonem wykorzystującym Qualcomm Snapdragona 865 był Mi 10. I myślę, że to nie dziwi nikogo. Niemniej jednak Redmi K30 Pro także będzie flagowcem z prawdziwego zdarzenia. Co za tym idzie sprzęt ten będzie napędzany przez właśnie Snapdragona 865 czyli najmocniejszą na tę chwilę jednostkę w androidowym świecie. Pojawiają się także plotki dotyczące zastosowania MediaTeka 1000L, ale przyznam szczerze, że traktowałbym je ze sporym dystansem. Procesor najprawdopodobniej będzie wspierany przez minimum 6 GB RAM-u, a na pliki zostaną przeznaczone przynajmniej 64 GB pamięci wewnętrznej.

Redmi K30 Pro trafi na rynek z Snapdragonem 865 oraz ekranem 120 Hz
Redmi K30

Oczywiścei Redmi K30 Pro trafi na rynek także w wersji z modemem 5G. Rok 2020 powinien stać pod znakiem rozwoju infrastruktury sieci nowej generacji na całym świecie, a co za tym idzie sami użytkownicy będą chcieli kupować smartfony, które pozwolą na łączność z tymi sieciami. Oczywiście sam wygląd nadchodzącej nowości submarki Xiaomi nie powinien odbiegać od tego co zobaczyliśmy podczas premiery Redmi K30. Tym samym na pleckach powinniśmy znaleźć cztery aparaty umiejscowione w centralnej części obudowy.

Zobacz także: Nowe informacje na temat serii Mi 10 od Xiaomi pojawiły się w sieci. Poznaliśmy takżę prawdopodobną cenę Mi 10 Pro w Polsce!

Na froncie Redmi K30 Pro powinniśmy znaleźć ekran OLED o odświeżaniu na poziomie 120 Hz oraz rozdzielczości FullHD+. Myślę, że sukces tego urządzenia tak naprawdę zależy od tego jak chiński producent postanowi wycenić ten sprzęt. I to tak naprawdę pozostaje największą zagadką. Miejmy nadzieję, że Redmi K30 Pro będzie kolejnym z smartfonów oferującym wręcz rewelacyjny stosunek do możliwości. Już niedługo w sieci powinno pojawić się więcej informacji na ten temat. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi K30.

Co myślicie o Redmi K30 Pro? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!