Redmi Router AC2100 czyli kolejna nowość submarki Xiaomi

Redmi Router AC2100 czyli kolejna nowość submarki Xiaomi

Podczas wczorajszej konferencji Redmi pokazało światu nie tylko Redmi K30 w wersjach 4G oraz 5G czy RedmiBooka 13, ale także zupełnie nowy router. Oczywiście sprzęt ten ma oferować rewelacyjny wręcz stosunek ceny do możliwości. Czy tak będzie w rzeczywistości? Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Redmi Router AC2100 wygląda naprawdę ciekawie

Nowość submarki Xiaomi została wyposażona w dwurdzeniowy procesor o taktowaniu do 800 MHz oraz 128 MB pamięci RAM. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niewiele, ale do routera jest to wystarczająco. Specyfikacja ta pozwala urządzeniu na obsłużenie w jednym czasie aż 128 urządzeń. Tym samym może to być świetny sprzęt zarówno dla firm jak i dla osób, które chcą skorzystać w swoim domu z bardzo dużej ilości urządzeń typu smarthome, które potrzebują być bez przerwy podłączone do sieci.

Redmi Router AC2100 czyli kolejna nowość submarki Xiaomi

Redmi Router AC2100 został wyposażony w aż sześć anten o mocy 5 dBi każda oraz sześć wzmacniaczy sygnału. Oczywiście nie mogło zabraknąć wsparcia dla częstotliwości zarówno 2,4 GHz jak i 5 GHz. Dla częstotliwości 5 GHz, która z zasady oferuje większą prędkość przy jednoczesnym mniejszym zasięgu, jesteśmy w stanie osiągnąć prędkość pobierania plików na poziomie 1733 Mb/s. Częstotliwość 2,4 GHz oferuje szybkość pobierania na poziomie 300 Mb/s, ale jednocześnie wykorzystując tą częstotliwość jesteśmy w stanie pokryć zasięgiem zdecydowanie większy obszar.

Redmi Router AC2100 czyli kolejna nowość submarki Xiaomi

Zobacz także: RedmiBook 13 oficjalnie zaprezentowany w Chinach!

Sprzedaż Redmi Router AC2100 rozpocznie się już 12 grudnia tego roku w samych Chinach. Oczywiście póki co nowość producenta z Państwa Środka będzie dostępna jedynie w rodzimym kraju firmy. Nie wiemy nic na temat premiery sprzętu na rynku globalnym czy dostępności na Starym Kontynencie. Niemniej jednak już niedługo nowy router Redmi powinien pojawić się w chińskich sklepach oferujących także wysyłkę do naszego kraju. Oczywiście cena będzie wyższa, ale zakup będzie możliwy. Redmi Router AC2100 został wyceniony w Chinach na 169 juanów, a to daje nam po uwzględnieniu aktualnego kursu niespełna 93 zł.

Co myślicie o nowym Redmi Router AC2100? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!