RedmiBook może trafić na rynek także w wersji globalnej. Czy doczekamy się europejskiej premiery?

RedmiBook może trafić na rynek także w wersji globalnej. Czy doczekamy się europejskiej premiery?

Pamiętacie jeszcze laptopy submarki Xiaomi? RedmiBooki już jakiś czas temu trafiły na rynek w samych Chinach. Pierwsze wersje pracowały na procesorach Intela, ale później doczekaliśmy się także wersje z jednostkami AMD Ryzen. Czyżbyśmy w końcu doczekali się premiery tych sprzętów także na Starym Kontynencie?

RedmiBooki trafią do Europy?

Tak naprawdę laptopy Redmi to sprzęt, który ma oferować świetny stosunek ceny do możliwości. W Chinach podstawowa konfiguracja wersji z ekranem 13 cali oraz procesorem Intel Core i5, 8 GB RAM-u dyskiem SSD 512 GB oraz grafiką MX250 została wyceniona na 4199 juanów czyli około 2360 zł. Oczywiście nie jest to urządzenie, które sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników, ale bez wątpienia w zupełności wystarczy do przeglądania sieci, tworzenia treści czy grania w mniej wymagające gry. Oczywiście w polskiej dystrybucji był już dostępny laptop Xiaomi, ale ten nie cieszył się zbyt dużą popularnością z powodu zbyt wysokiej ceny. Najprawdopodobniej z tego też powodu urządzenie to zostało wycofane z naszego kraju.

RedmiBook może trafić na rynek także w wersji globalnej. Czy doczekamy się europejskiej premiery?

Przejdźmy jednak do nowych informacji na temat RedmiBooka. Teraz w sieci pojawiły się dane pochodzące z indyjskiego urzędu certyfikacyjnego. Numer kodowy XMA1901-XX sugeruje nam jasno, że jest to tak naprawdę RedmiBook 14. Jeśli faktycznie urządzenie to pojawi się w sprzedaży w Indiach to prędzej czy później możemy doczekać się także premiery na rynkach Starego Kontynentu.

Zobacz także: Unia Europejska chce zmusić producentów do wsparcia posprzedażowego

I tak naprawdę sukces RedmiBooka zależy od tego, jak sprzęt ten zostanie wyceniony. Jeśli i w naszym kraju oferowałbym on świetny stosunek ceny do możliwości to myślę, że znalazłoby się spore grono klientów, którzy byliby zainteresowani zakupem tego sprzętu. Kiedy możemy spodziewać się RedmiBooka w Polsce? Tego niestety nie wiemy. Niemniej jednak zarówno Xiaomi jak i Redmi coraz śmielej wchodzą do Europy i liczę na to, że już niedługo zobaczymy kolejne nowości chińskich firm!

Chcielibyście by RedmiBook trafił także do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!