Powstaje remake oryginalnego Gothica! Niestety Piranha Bytes nie macza w tym palców…

Gothic remake

Gothic to gra, której chyba żadnemu polskiemu graczowi nie trzeba przedstawiać. Klasyka gatunku RPG, szczególnie popularna właśnie w naszym kraju oraz również za naszą zachodnią granicą. Pierwsza część jest z mojego rocznika, czyli w tym roku wkroczyła w dorosłość. Przyszła więc pora na pojawienie się nowej, odświeżonej wersji tej gry!

Remake Gothica tworzy studio THQ Nordic, niestety… 

Zapowiedź odświeżonej wersji Gothica ujrzała światło dzienne wczoraj, jednocześnie firma wypuściła grywalne demo. Jest ono dostępne dla wszystkich osób, które mają w swojej bibliotece na Steam jakąś produkcję od Piranha Bytes. Niestety remake nie jest tworzony przez niemieckie studio, które było odpowiedzialne za pierwsze trzy części Gothica. Spowodowało to zawód wśród fanów liczących na pozostanie przy korzeniach. 

Gra jest na początkowym etapie produkcji, mimo to przejście demo nie trwa najkrócej. Z tego co słyszałem, skończenie go zajmuje coś w okolicach dwóch godzin. Po ukończeniu go, mamy możliwość oceny fragmentu. THQ Nordic liczy na odzew, który pomoże im dopracować lub zmienić elementy niepasujące ludziom. Gry jeszcze nie ukończono, więc wszystko może zostać zmienione na lepsze. Poniżej możecie zobaczyć bezpośrednie porównanie odświeżonej wersji do oryginalnego Gothica. Cóż, grafika w remake-u nie wygląda najgorzej, jednak ja wolę nieco kanciatą oprawę pierwowzoru…

Zobacz też: Geralt na urlopie pilotuje mechy? Tak, bohaterowie Wiedźmina trafili do innej gry!

To czy gracze będą mogli się ponownie wcielić w Bezimiennego, tym razem w nieco lepszej oprawie, nie zostało jeszcze przesądzone. Studio wcale nie zadeklarowało, że odświeżony Gothic wyjdzie na światło dzienne w pełnej wersji. Jeśli odzew graczy nie będzie dość pozytywny, THQ Nordic może porzucić projekt. Póki co widzę wśród graczy mocno mieszane głosy. Większość zdecydowanie wolałaby, żeby to nie zewnętrzne studio, a prawdziwi twórcy wzięli się za wyprodukowanie tejże gry.

Co wy sądzicie o nadchodzącym remake-u? Mamy tu jakiś śmiałków, którzy sprawdzą jak działa demo tej wersji Gothica? Zgłoście się w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!