Rynek smartfonów 5G należy do Samsunga. Koreański gigant sprzedaje zdecydowanie najwięcej tych urządzeń

galaxy note 10 blysk

Rok 2019 przyniósł nam pierwsze smartfony pozwalające na łączność z sieciami 5G. Oczywiście dopiero nadchodzące dwanaście miesięcy będzie okresem, w którym rozwój 5G będzie wyjątkowo dynamiczny i rynek mobilny wzbogaci się o ogrom urządzeń z odpowiednimi modemami. Który z producentów teraz radzi sobie na rynku smartfonów z 5G najlepiej?

Samsung niekwestionowanym liderem

Najnowszy raport IHS Market mówi jasno – to koreański gigant w trzecim kwartale tego roku sprzedał na świecie najwięcej smartfonów z modemami 5G. I nie byłoby w tym nic co mogłoby nas wprowadzić w osłupienie, gdyby nie fakt, że Samsung przejął aż 74% rynku telefonów z modemami nowej generacji. Bez wątpienia liczba ta robi wrażenie. Oczywiście firma ta ma w swojej ofercie aktualnie pięć smartfonów pozwalających na łączność z sieciami 5G, ale to nie jedyny producent oferujący tego typu urządzenia.

W trzecim kwartale 2019 Samsung sprzedał na całym świecie 3,2 miliona telefonów z 5G. Dla porównania w drugim kwartale koreański gigant osiągnął sprzedaż tego typu urządzeń na poziomie jedynie 1,5 miliona. który z smartfonów Samsunga sprzedawał się najlepiej? Bez wątpienia najpopularniejszym modelem był Galaxy Note 10 5G. Sprzęt ten sprzedał się w ilości aż 1,6 miliona sztuk i jest niekwestionowanym liderem pod kątem popularności wśród urządzeń z modemami nowej generacji. Sukces Samsunga najlepiej obrazuje porównanie wyników sprzedażowych do danych innych firm.

Zobacz także: Nowe smatrtfony Samsunga z serii Galaxy M mają pojawić się już w przyszłym roku

W trzecim kwartale tego roku LG uplasowało się na drugim miejscu w tym zestawieniu ze sprzedażą na poziomie 700 000 sztuk. Pozostała liczba smartfonów została sprzedana przez Xiaomi, Huawei, Vivo, OPPO i ZTE. Oczywiście rok 2020 przyniesie nam sporo nowych urządzeń tego typu, a co za tym idzie bardzo możliwe, że sytuacja na rynku ulegnie zmianie. Niemniej jednak najbliższe dwanaście miesięcy może okazać się wyjątkowo ciekawe i z niecierpliwością czekamy na kolejne nowości!

Korzystacie z jakiegoś urządzenia koreańskiego giganta? A może posiadacie jakiś smartfon z modemem 5G? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!