Od jakiegoś czasu wiemy o tym, że Samsung pracuje nad swoim pierwszym smartfonem z serii Note z dopiskiem „Lite”. Na temat samej specyfikacji wiemy niewiele, ale dzięki temu, że smartfon pojawił się w bazie Geekbench poznaliśmy część jego specyfikacji.
Samsung Galaxy Note 10 Lite
Ostatnie informacje sugerują, że Samsung Galaxy Note 10 Lite zadebiutuje na niektórych rynkach jako Galaxy A81. Sercem model o oznaczeniu SM-N770F ma być procesor Exynos 9810, który został wykorzystany chociażby w Galaxy S9+, Galaxy S9 oraz Galaxy Note 9. Składa się on z czterech rdzeni Mongoose M3 o taktowaniu na poziomie 2.9 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A55 o maksymalnym taktowaniu 1.9 GHz. SoC wspierany jest przez układ graficzny Mali-G72 MP18. Benchmark sugeruje, że smartfon pojawi się w wariancie z 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wbudowanej.
Zobacz także: Samsung Galaxy S10 Lite już niedługo powinien pojawić się na rynku!
Nadchodzący Galaxy S10 Lite, którego premiera również planowana jest na grudzień ma zostać wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 855 składający się z jednego rdzenia Kryo Gold o taktowaniu do 2.8 GHz, 3 rdzeni Kryo Gold o taktowaniu na poziomie 2.4 GHz oraz 4 rdzeni Kryo o taktowaniu do 1.8 GHz. Sam układ będzie zdecydowanie wydajniejszy od tego, zastosowanego w Note 10 Lite, co może dziwić, gdyż seria Note od zawsze była większa i zdecydowanie wydajniejsza od serii Galaxy S.
Jeśli Samsung atrakcyjnie wyceni nadchodzącego smartfona z serii Note, to może on przyciągnąć uwagę wielu użytkowników. Niestety nadal nie wiemy zbyt wiele na temat samej specyfikacji, ale dotychczasowe informacje sugerują, że Note 10 Lite posiadać będzie duży, bezramkowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i pracować będzie pod kontrolą systemu Android 10 z najnowszą wersją nakładki One UI 2.0.
Tak jak wspomniałem, nieoficjalne informacje sugerują, że Galaxy Note 10 Lite, tak samo jak Galaxy S10 Lite oraz Galaxy A51 zadebiutują już w grudniu bieżącego roku.
Co uważacie o nadchodzącym smartfonie Samsunga? Dajcie znać w komentarzach!
Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!