Samsung Galaxy Tab S6 5G będzie pierwszym tabletem na rynku z modemem 5G

Samsung Galaxy Tab S6 5G będzie pierwszym tabletem na rynku z modemem 5G

Początek stycznia przyniósł nam informację o tym, że Samsung pracuje nad pierwszym swoim i jednocześnie pierwszym na rynku tabletem z 5G. Koreański gigant już jutro zaprezentuje światu to urządzenie. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim informacją na jego temat!

Samsung Galaxy Tab S6 5G

Rok 2020 będzie bez wątpienia stał pod znakiem sieci nowej generacji. Samsung wierzy, że fani marki będą zainteresowani nie tylko zakupem smartfonów z modemami 5G, ale także tabletów. Z tego też powodu już jutro koreański gigant zaprezentuje światu Galaxy Tab S6 5G. Oczywiście sprzęt ten trafi do sprzedaży w pierwszej kolejności właśnie w Korei Południowej, ale niewykluczone, że doczekamy się także premiery na innych rynkach, na których sieć 5G jest już odpowiednio rozwinięta. Tablet ten ma być dostępny jedynie w wersji z 128 GB pamięci wewnętrznej w jasno szarym kolorze. Cena tego wariantu ma być ustalona na około 850 dolarów czyli jakieś 3310 zł.

Samsung Galaxy Tab S6 5G będzie pierwszym tabletem na rynku z modemem 5G

Co ze specyfikacją? Nadal zagadką pozostaje kwestia procesora. W przypadku standardowej wersji Galaxy Tab S6 Samsung wykorzystał Qualcomm Snapdragona 855 oraz 6 GB lub 8 GB RAM-u. Wcześniej plotki mówiły o wykorzystaniu w wariancie z 5G Snapdragona 865, ale nadal żaden z producentów nie pokazał światu smartfona z tym procesorem. Tym samym nie spodziewałbym się, że pierwszym sprzętem z nową jednostką Qualcomma będzie właśnie tablet.

Zobacz także: Samsung Galaxy Z Flip przestaje być tajemnicą

Oczywiście Samsung Galaxy Tab S6 5G otrzyma ekran Super AMOLED o przekątnej 10,5 cala. Całość będzie miała grubość 5,7 mm i ważyć 420 g. Nie zabraknie także portu USB-C oraz wsparcia dla rysika S-Pen. I chociaż nadchodząca nowość koreańskiego giganta zapowiada się naprawdę ciekawie to ciężko powiedzieć czy będzie się ona cieszyć większą popularnością. Czy Samsung czymś jeszcze nas zaskoczy? Tego dowiemy się już jutro podczas oficjalnej premiery!

Czekacie na premierę Samsung Galaxy Tab S6 5G? Korzystacie z tabletów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!