Strona główna Producenci Samsung Samsung Galaxy Tab S6 5G zadebiutuje w pierwszym kwartale tego roku

Samsung Galaxy Tab S6 5G zadebiutuje w pierwszym kwartale tego roku

-

Dziś Samsung postanowił oficjalnie podsumować rok 2019 pod kątem sprzedaży urządzeń z modemami 5G. Co więcej koreański gigant zapowiedział także premierę nowego urządzenia, które trafi na rynek jako Galaxy Tab S6 5G. będzie to pierwszy tablet z modemem nowej generacji!

Samsung wierzy w 5G

W 2019 roku Samsung sprzedał na rynku globalnym 6,7 miliona urządzeń z 5G. Oczywiście mowa o smartfonach, a dokładniej Galaxy S10 5G, Galaxy Note 10 5G, Galaxy Note 10+ 5G, Galaxy A90 5G czy Galaxy Fold 5G. Niemniej jednak rok 2020 przyniesie nam także pierwsze tablety wyposażone w moduł nowej generacji. Pierwszym z nich ma być właśnie Samsung Galaxy S6 5G. Oczywiście informacje na temat tego sprzętu pojawiały się już w październiku zeszłego roku, ale dopiero teraz dowiedzieliśmy się, że urządzenie to faktycznie trafi na rynek.

Samsung Galaxy Tab S6 5G zostanie zaprezentowany w pierwszym kwartale 2020 roku, a sprzedaż w pierwszej kolejności ruszy w samej Korei Południowej. Jednak jeśli tam tablet będzie cieszył się popularnością to bardzo możliwe, że producent zdecyduje się także na premierę na rynku globalnym. Oczywiście wprowadzanie tabletu z 5G na rynek w krajach, w których nie znajdziemy infrastruktury sieciowej nowej generacji mija się z celem. Musimy jednak pamiętać o tym, że rok 2020 ma być czasem największego rozwoju 5G.

Zobacz także: Samsung Galaxy Note 10 Lite na zdjęciach! Na temat tego urządzenia wiemy wszystko

Co ze specyfikacją? Tutaj wszystko pozostaje zagadką. Standardowa wersja Galaxy Tab S6 była wyposażona w Qualcomm Snapdragona 855 oraz 6 GB lub 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika było przeznaczone 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Tym samym bardzo możliwe, że wersja z 5G otrzyma niedawno zaprezentowanego Qualcomm Snapdragona 865. Na froncie możemy znaleźć tam sam wyświetlacz co wcześniej czyli ekran Super AMOLED o przekątnej 10,5 cala i rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Już niedługo koreański gigant powinien ujawnić oficjalną datę premiery swojej nowości. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje!

Co myślicie o Samsungu Galaxy Tab S6 5G? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej