Samsung zainwestował 500 milionów dolarów w fabrykę wyświetlaczy w Indiach

Samsung Galaxy S10e

Bez wątpienia Samsung jest liderem w produkcji wyświetlaczy AMOLED przeznaczonych do smartfonów. Oczywiście koreański gigant nie zamierza spoczywać na laurach i chce zainwestować teraz 500 milionów dolarów w budowę zupełnie nowej fabryki zlokalizowanej w Indiach.

Samsung walczy o Indie

Rynek Indii jest specyficzny. Królują tam tańsze urządzenia, a nieustannie o fotel lidera sprzedaży walczą tam dwie marki – Xiaomi oraz Samsung. W zależności od źródła i danego okresu czasu na prowadzenie wysuwa się jeden lub drugi producent. Koreański gigant chce iść teraz jednak o krok dalej i zaoferować mieszkańcom Indii jeszcze tańsze smartfony wyposażone w wyświetlacze AMOLED. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą nowej fabryki, która już niedługo zostanie otwarta na obrzeżach Nowego Delhi czyli stolicy Indii. Inwestycja ta przekroczy 500 milionów dolarów, a w nowej fabryce będą produkowane przede wszystkich wyświetlacze do smartfonów i innych niewielkich urządzeń elektronicznych.

I tak naprawdę pomysł Samsunga jest wyjątkowo prosty. Więcej podzespołów produkowanych w Indiach, drugim pod względem wielkości rynkiem smartfonów na świecie, sprawi, że koreański gigant zaoszczędzi na kosztach transportu oraz na podatkach i cle przy sprowadzaniu danych części spoza Indii. Tym samym może to sprawić, że smartfony Samsunga przeznaczone własnie na Indie będą tańsze niż do tej pory, a to bezpośrednio powinno przełożyć się także na wzrost sprzedaży.

Zobacz także: Znamy specyfikację Samsunga Galaxy S20 5G, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra

Prawda jest taka, że koreański gigant musi zrobić coś, aby w końcu móc walczyć z Xiaomi, które z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz to większą popularność w Indiach. Czy Samsung może być tak tani jak Xiaomi? Przyznam szczerze, że byłoby to coś co naprawdę by mnie zaskoczyło. Oczywiście do uruchomienia fabryki pozostało jeszcze sporo czasu, a co za tym idzie pierwsze smartfony korzystające z wyświetlaczy AMOLED wyprodukowanych w Indiach trafią na rynek w bliżej nieokreślonej przyszłości. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Samsung Galaxy S10e, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o smartfonach Samsunga? Czy waszym zdaniem urządzenia koreańskiego giganta powinny być tańsze? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!