Smartfony Redmi już niedługo mogą otrzymać czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem LCD

Redmi Note 8 Pro

Do tej pory czytniki linii papilarnych mogły być zintegrowane jedynie z ekranami OLED albo AMOLED. Oczywiście już wcześniej widzieliśmy plotki czy przecieki dotyczące połączenia skanera odcisku palców z wyświetlaczami LCD, ale żaden z producentów nie wprowadził takiego urządzenia na rynek. Już niedługo Redmi może to zmienić!

Ekrany LCD z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych?

Lu Weibing, dyrektor generalny submarki Xiaomi, opublikował w serwisie Weibo post, który bez wątpienia może przypaść do gustu wszystkim fanom ekranów LCD. Według informacji, które w nim znajdziemy Redmi udało się zintegrować czytnik linii papilarnych z wyświetlaczem tego typu i już niedługo rozpocznie masową produkcję tego rozwiązania. Tym samym w niedalekiej przyszłości może odbyć się konferencja, na której zobaczymy nowego średniaka lub nawet budżetowca, który będzie wyróżniał się na tle konkurencji ekranem LCD z zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych. Oczywiście na tę chwilę ciężko powiedzieć jak będzie to działało w praktyce. Wprawdzie Redmi opublikowało w sieci krótki film, który ma obrazować działanie, ale zapewnienia producenta nie zawsze idą w parze z rzeczywistością.

Jak udało się chińskiej firmie zintegrować czytnik linii papilarnych z ekranem LCD? Według Lu Weibing kluczem do sukcesu było wykorzystanie folii o bardzo wysokiej transmisji podczerwieni. Tym samym pod wyświetlaczem umiejscowiony jest czujnik, który w momencie, gdy przyłożymy palec emituje światło podczerwone i na podstawie tego skanuje odcisk linii papilarnych. Sam liczę na to, że Redmi uda się dopracować rozwiązanie to do perfekcji, ponieważ dla mnie czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem jest naprawdę wygodny.

Zobacz także: Xiaomi Mi 10S na horyzoncie. Chiński gigant przygotowuje flagowca z większym wyświetlaczem?

Nadal nie wiemy, które z urządzeń jako pierwsze otrzyma tę technologię. Nie spodziewałbym się, że będzie to smartfon z nadchodzącej serii Redmi Note 9, ale możliwe, że chiński producent czymś nas zaskoczy. Jedno jest pewne – submarka Xiaomi robi wszystko, aby pozostawić konkurencję daleko w tyle. Czy to się uda? Czas pokaże!

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi Note 8 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o nowej technologii zaprezentowanej przez Redmi? Czy waszym zdaniem czytnik zintegrowany z wyświetlaczem jest czymś wygodnym? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!