Smartfony z serii OnePlus 8 najprawdopodobniej trafią na rynek w połowie kwietnia

Smartfony z serii OnePlus 8 najprawdopodobniej trafią na rynek w połowie kwietnia

Firma OnePlus przyzwyczaiła nas do tego, że prezentuje światu swoje smartfony w maju lub czerwcu. W tym roku sytuacja będzie wyglądać inaczej. Według najnowszych plotek premiera nadchodzących nowości producenta z Państwa Środka ma odbyć się już w kwietniu!

Trzy nowe smartfony OnePlus

Szybsza premiera to jednak nie jedyna z niespodzianek. Ostatnie modele smartfonów firmy OnePlus trafiały na rynek w dwóch wersjach – standardowej oraz tej z “Pro” w nazwie. W tym roku już w drugim tygodniu kwietnia zobaczymy aż trzy urządzenia. Oczywiście nie zabraknie OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro, a dodatkowo zaprezentowany zostanie także tańszy OnePlus 8 Lite. Bardzo możliwe, że chiński producent doszedł do wniosku, że użytkownicy częściej decydują się na zakup tańszych smartfonów, a nie flagowców i chce spróbować swoich sił także na tym rynku. Co wiemy na temat najtańszej z nowości? Sprzęt ten ma otrzymać ekran o przekątnej 6,4 cala oraz odświeżaniu 90 Hz. W górnej części wyświetlacza w niewielkiej dziurce zostanie umiejscowiona pojedynczy aparat do zdjęć typu selfie. Za wydajność ma odpowiadać MediaTek Dimensite 1000.

Smartfony z serii OnePlus 8 najprawdopodobniej trafią na rynek w połowie kwietnia
OnePlus 8 Lite

OnePlus 8 powinien natomiast otrzymać ekran AMOLED o przekątnej 6,6 cala oraz rozdzielczości FullHD+. Wyświetlacz ten będzie cechować się odświeżaniem na poziomie 120 Hz, a jego krawędzie boczne będą dość mocno zaokrąglone. OnePlus 8 Pro natomiast otrzyma ekran o tej samej przekątnej, ale rozdzielczość zostanie zwiększona do QHD+. W obu przypadkach za wydajność odpowiedzialny będzie oczywiście Qualcomm Snapdragon 865. Nie zabraknie także sporej ilości RAM-u LPDDR5, pamięci UFS 3.0 lub UFS 3.1 oraz modułów 5G.

Smartfony z serii OnePlus 8 najprawdopodobniej trafią na rynek w połowie kwietnia
OnePlus 8 Pro

Zobacz także: Premiera OnePlus 8 prawdopodobnie odbędzie się tylko w sieci

Tym razem nowe smartfony OnePlus mają oferować także zdecydowanie lepszą jakość zdjęć niż poprzednie generacje. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego zapewne dowiemy się dopiero po oficjalnej premierze oraz pierwszych testach. Jeśli faktycznie nowości chińskiego producenta mają trafić na rynek w drugim tygodniu kwietnia to już niedługo firma powinna opublikować w sieci plakaty zapowiadające to wydarzenie.

Czego oczekujecie po nowych smartfonach OnePlus? Czekacie na ich premierę? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!