Sony łączy działy odpowiedzialne za smartfony, aparaty oraz produkty RTV. Co z tego wyniknie?

sony xperia logo

Sony jest firmą, która do tej pory była podzielona na wiele działów. Oczywiście działy te czasem ze sobą współpracowały, ale przez większość czasu były całkowicie niezależne. Teraz japoński producent postanowił wszystko zmienić. Czy faktycznie przyniesie to jakieś zmiany?

Sony Electronics Corporation

Sony postanowiło utworzyć zupełnie nowy twór. Sony Electronics Corporation będzie działało od pierwszego kwietnia tego roku, a w skład tej firmy wejdą trzy działy, które do tej pory były niezależne – Sony Mobile Communication, Imaging Products & Solutions oraz Home Entertainment & Sound. Tym samym osoby pracujące wcześniej nad produkcją smartfonów, aparatów oraz kamer i całego sprzętu RTV, a w tym telewizorów czy urządzeń audio połączą siły i będą razem tworzyć sprzęty ze wszystkich tych kategorii. I to tak naprawdę może okazać się kluczem do sukcesu, a w szczególności na rynku mobilnym.

Sony łączy działy odpowiedzialne za smartfony, aparaty oraz produkty RTV. Co z tego wyniknie?
Sony Xperia Pro

Tak jak aparaty czy telewizory japońskiego producenta wypadają na tle konkurencji bardzo dobrze i cieszą się sporą popularnością, tak smartfony przez wiele osób zostały najzwyczajniej w świecie zapomniane. I ciężko się temu dziwić, ponieważ Xperie często odstawały od sprzętów innych firm zarówno pod kątem aparatów jak i wydajności czy stosunku ceny do możliwości. Jeśli faktycznie inżynierowie odpowiedzialni wcześniej za aparaty Sony oraz osoby, które do tej pory zajmowały się telewizorami będą pracować także nad nowymi smartfonami to możemy otrzymać naprawdę ciekawe urządzenia.

Zobacz także: Sony Xperia Pro może być czymś naprawdę ciekawym. Czy smartfon ten jednak zainteresuje przeciętnego użytkownika?

Bez wątpienia połączenie trzech działów jest pewnego rodzaju testem. Sony na rynku mobilnym nie ma nic do stracenia, a nie spodziewałbym się, że przyniesie to większe zmiany w działach, które wcześniej pracowały nad nowymi urządzeniami RTV czy aparatami oraz kamerami. Sony już niedługo powinno zaprezentować światu Xperię Pro i właśnie ten model może być pierwszym sprzętem, który zostanie stworzony przez Sony Electronics Corporation. Zapowiada się naprawdę ciekawie, ale zobaczymy jak będzie to wyglądać w rzeczywistości!

Co myślicie o decyzji Sony? Czy waszym zdaniem połączenie trzech działów ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!