Sony niespodziewanie prezentuje kontroler do PlayStation 5. DualSense wygląda naprawdę ciekawie!

Sony niespodziewanie prezentuje kontroler do PlayStation 5. DualSense wygląda naprawdę ciekawie!

Myślę, że tego nikt się nie spodziewał. Nagle Sony postanowiło ujawnić nam jak będzie wyglądać DualSense czyli kontroler, który zadebiutuje razem z PlayStation 5. Zmian jest całkiem sporo i to zarówno w kwestii możliwości jak i w wyglądzie. Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu!

DualSense budzi wiele emocji

Oczywiście w momencie zaprezentowania nowego kontrolera, który trafi na rynek razem z PlayStation 5 wzbudziło wiele emocji wśród fanów marki. Część stwierdziła, że jest to krok w dobrą stronę, ale pojawiła się też fala krytyki. Przede wszystkim nie wszystkim przypadł do gustu sam wygląd, ale muszę przyznać, że mi połączenie bieli i czerni bardzo się podoba. Dodatkowo myślę, że kontroler ten niedługo po swojej premierze trafi na rynek także w innych wersjach kolorystycznych, a co za tym idzie każdy z użytkowników powinien znaleźć coś dla siebie. Nie rozumiem jednak rezygnacji z kolorowych przycisków, które były pewnego rodzaju znakiem rozpoznawczym serii PlayStation.

Sony niespodziewanie prezentuje kontroler do PlayStation 5. DualSense wygląda naprawdę ciekawie!

Co ze specyfikacją? Ciekawą zmianą jest wprowadzenie w DualSense wibracji haptycznych. Tym samym granie powinno być jeszcze przyjemniejsze. Dodatkowo ulepszone mają zostać triggery L2 i R2. I chodzi zarówno o samą konstrukcję jak i o przeniesienie wrażeń z gry, na przykład odczucie naciągania łuku podczas strzelania. Tym razem Sony postawiło także na wbudowany mikrofon, a przycisk “Share” został zastąpiony “Creative” umożliwiającym szybkie dzielenie się treściami z gier z innymi graczami.

Zobacz także: Redmi Note 8 Pro vs Realme 6 – porównanie specyfikacji

DualSense ma oferować także dużo dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu oraz zdecydowanie mniejszą wagę. I jak już wspominałem wcześniej nowy kontroler Sony wygląda, przynajmniej moim zdaniem, naprawdę ciekawie. Premiera odbędzie się oczywiście razem z PlayStation 5 czyli już pod koniec tego roku. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na temat samej konsoli!

Co myślicie o DualSense? Czy kontroler ten przypadł wam do gustu bardziej niż DualShock 4? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!