Spotify Kids wchodzi do trzech krajów

Spotify Kids

Spotify wprowadza swoją nową usługę kierowaną do najmłodszych oraz ich rodziców. Spotify Kids startował w wersji beta w kilku państwach, ale teraz się rozwija i oficjalnie jest dostępny kolejnych w trzech krajach. Wydaje się być bardzo ciekawą aplikacją, która nie tylko służyła będzie do rozrywki, ale i do nauki.

Spotify Kids oficjalnie w USA, Kanadzie oraz Francji

Dotychczasowo aplikacja Spotify Kids dostępna była w Irlandii, Szwecji, Meksyku oraz Australii jedynie w wersji beta. Teraz w pełnoprawnej wersji dostępna jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, a także we Francji. Usługa ta oferuje ponad 8 tysięcy utworów muzycznych, 125 różnych playlist, które są specjalnie dostosowane do najmłodszych. Rodzic może też tworzyć własne playlisty dla swojej pociechy.

Zobacz także: PC:\ROOT #1: Sprawdzamy komputer dla graczy z procesorem Intel za 6000 zł!

Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasze dzieci nie słuchają nieodpowiednich piosenek w ich wieku. Do wyboru są tam utwory nie tylko z gatunku pop, ale też wiele innych rodzajów muzyki. Oprócz tego, jak już wspomniałem, znajdują się też tam treści edukacyjne, które mogą okazać się dość pomocne przy nauce. Spotify twierdzi, że wszystko co jest zawarte, jest zgodne z amerykańską ustawą COPPA. Spotify Kids jest też wolne od reklam, więc nie musimy się martwić też o to.

Spotify Kids

Nie zabrakło też funkcji kontroli rodzicielskiej, tak więc rodzic nadal może mieć kontrolę nad wszystkim, co najważniejsze. Spotify Kids dostępny jest zarówno na iOS, jak i na Androidzie. Korzystać mogą z niego jedynie ci, którzy są w abonamencie Spotify Premium Family oraz mieszkają w USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii,, Argentynie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Danii, Francji, Australii bądź w Nowej Zelandii. Uważam to za bardzo przydatną rzecz, bowiem warto mieć kontrolę nad tym, co robi nasze dziecko przy wykorzystywaniu zasobów internetu. Nie zawsze wszystko, co możemy w nim znaleźć jest odpowiednie dla najmłodszych.

Myślicie, że Spotify Kids wejdzie do Polski? Uważacie to za coś potrzebnego?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!