Tak wygląda prototyp telefonu OPPO z aparatem pod wyświetlaczem!

Tak wygląda prototyp telefonu OPPO z aparatem pod wyświetlaczem!

Wszystko wskazuje na to, że rok 2020 będzie czasem, w którym zobaczymy pierwsze smartfony z aparatami ukrytymi pod wyświetlaczami. Nad tego typu rozwiązaniem pracuje także OPPO, które zaprezentowało światu już nawet prototyp nadchodzącej nowości. Jest naprawdę ciekawie, ale czy tak powinna wyglądać przyszłość rynku mobilnego?

Prototyp OPPO robi wrażenie

Zdjęcia zostały opublikowane w sieci przez portal GSMArena, którego członkowie mieli możliwość zobaczenia na własnej skórze jak radzi sobie nowy prototyp OPPO. Co ważne warto pamiętać o tym, że przedstawiciele producenta z Państwa Środka zaznaczyli, że jest to jedynie prototyp. Wygląd końcowego urządzenia może być zupełnie inny, a dodatkowo firma nadal musi pracować nad aparatem ukrytym pod wyświetlaczem, który nie działa tak dobrze jak powinno to wyglądać. Smartfon ten ma trafić do produkcji już w 2020 roku, ale nie ujawniono jakichkolwiek konkretnych dat.

Tak wygląda prototyp telefonu OPPO z aparatem pod wyświetlaczem!

Oczywiście na froncie znajdziemy ekran z dość mocno zaokrąglonymi krawędziami bocznymi, ale oczywiście najciekawszą kwestią pozostaje aparat do zdjęć typu selfie. OPPO udało się go ukryć pod wyświetlaczem, ale w pierwszym prototypie matryca otrzymywała 50% mniej światła niż tradycyjne oczko przednie. Tym samym zdjęcia są zdecydowanie ciemniejsze i jednocześnie gorsze. I to OPPO musi poprawić zanim smartfon ten pojawi się na rynku. Kolejną kwestią jest to, że na wyświetlaczu, w szczególności przy jasnych tłach, możemy dostrzec zarys aparatu. Nie wygląda to dobrze i bez wątpienia musi zostać zmienione.

Zobacz także: Znamy wygląd i część specyfikacji OPPO Reno3 oraz Reno3 Pro

Co ciekawe prototyp nowości OPPO z aparatem ukrytym pod wyświetlaczem został całkowicie pozbawiony jakichkolwiek portów czy fizycznych przycisków. Nie wiemy jednak czy podobny scenariusz powtórzy się w przypadku gotowego smartfona. Bez wątpienia właśnie tak może wyglądać najbliższa przyszłość rynku mobilnego. Czy to dobrze? Nie jestem zwolennikiem usuwania złącz czy przycisków i naprawdę ciężko będzie mnie przekonać do tego, że jest to coś dobrego. Niemniej jednak z niecierpliwością czekam na pierwsze smartfony z aparatami pod wyświetlaczem!

Co myślicie o prototypie OPPO? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!