TCL prezentuje swoją wizję smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami

TCL prezentuje swoją wizję smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami

Firma TCL Communication zaprezentowała światu najnowsze innowacje związane z zastosowaniem elastycznych paneli AMOLED. Producent ten chwali się dwoma nowymi konceptami – smartfonem z zawijanym ekranem oraz tabletem, który składa się na aż trzy części. Czy rozwiązania te jednak mają sens i zdobędą jakąkolwiek popularność?

Czy właśnie tak będzie wyglądać przyszłość smartfonów?

Bez wątpienia najciekawszą z nowości jest sprzęt z zawijanym wyświetlaczem. Rozwiązanie to pozwala zachować smukłość, a jednocześnie w mgnieniu oka jesteśmy w stanie korzystać z znacznie większego ekranu. Smartfon ten ma grubość zaledwie 9 mm. Specjalnie zaprojektowane silniki ukryte w obudowie pozwalają rozsunąć ekran o przekątnej 6,75 cala do rozmiaru nawet 7,8 cali. Co więcej według TCL rozwijanie wyświetlacza ma całkowicie rozwiązać problem zagięć czy nierówności czyli coś co występuje praktycznie w każdym urządzeniu ze składanym wyświetlaczem. Dodatkowo firma przeprojektowała interfejs tak, aby umożliwić użytkownikowi jeszcze lepszą wielozadaniowość.

TCL prezentuje swoją wizję smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami

Z najnowszymi urządzeniami koncepcyjnym, TCL udowadnia, że wciąż jest dużo miejsca na nowe idee w zakresie elastycznych i składanych ekranów. Niezwykle ważne jest, aby myśleć nieszablonowo i wprowadzać innowacje – powiedział Shane Lee, General Manager, Global Product Center w TCL Communication. Dodał również, że nowe formy powstały za sprawą wykorzystania technologii wyświetlaczy i zawiasów, które – wraz z w pełni zintegrowanym ekosystemem TCL – już istnieją i pozwolą nam zmienić przyszłość urządzeń mobilnych.

TCL prezentuje swoją wizję smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami

To jednak nie jedyna z nowości TCL. Drugą z nich jest nie smartfon, a tablet. I moim zdaniem pomysł ten wydaje się naprawdę ciekawy. Sam bez większego problemu mieszczę nawet większe telefony w kieszeni spodni, a możliwość zabrania ze sobą jeszcze większego sprzętu wydaje się czymś, co może pokochać wielu użytkowników. Najnowszy prototyp wykorzystując aż dwa zawiasy oraz trzy niezależne części wyświetlacza pozwala złożyć 10-calowy tablet do formy urządzenia z ekranem o przekątnej 6,65 cala, formacie 20,8:9 oraz rozdzielczości 3K.

Oczywiście obie z nowości TCL to jedynie koncepty. Nie wiemy czy smartfony te kiedykolwiek trafią do masowej produkcji, a następnie na rynek. Sam producent na tę chwilę nie może podzielić się jakimikolwiek informacjami na temat dostępności czy cen zarówno potrójnie składanego tabletu jak i telefonu z rozsuwanym ekranem. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

TCL prezentuje swoją wizję smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami

Co myślicie o nowych pomysłach TCL? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!