To już pewne – Honor 30 otrzyma aparat główny 50 Mpix

honor

Nowe flagowce firmy Honor trafią na rynek już 15 kwietnia tego roku. Do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, ale w sieci pojawiają się kolejne informacje na temat tych urządzeń. Wszystko wskazuje na to, nadchodzące nowości chińskiego producenta zaoferują naprawdę niezłą jakość zdjęć!

Co wiemy o Honorze 30?

Oczywiście już wcześniej pojawiło się sporo nowych plotek na temat nowych flagowców producenta z Państwa Środka. Najnowsze informacje potwierdzają jednak przecieki dotyczące głównego aparatu tylnego. W przypadku Honora 30 oczkiem tym będzie 50-megapikselowa matryca Sony IMX700. Bardzo możliwe, że sensor ten będzie zdecydowanie większy niż większość matryc dostępnych na rynku, a co za tym idzie możemy spodziewać się naprawdę rewelacyjnej jakości zdjęć. Oczywiście jeśli aparat ten zostanie wykorzystany w tańszym Honorze 30 to wręcz pewne wydaje się, że chiński producent wykorzysta to także w Honorze 30 Pro.

To już pewne - Honor 30 otrzyma aparat główny 50 Mpix

Bez wątpienia nie będzie to jedyny aparat znajdujący się na pleckach. Według przecieków, które wprawdzie nie zostały jeszcze potwierdzone, ale wydają się bardzo prawdopodobne, Honor 30 ma dodatkowo otrzymać teleobiektyw o peryskopowej budowie zapewniający spory zoom optyczny oraz obiektyw superszerokokątny. Czwarte oczko nadal pozostaje tajemnicą, ale wydaje mi się, że możliwe jest wykorzystanie obiektywu do wykrywania głębi w trybie portretowym lub aparatu do zdjęć typu makro.

Zobacz także: Budżetowy Honor 8A Prime oficjalnie zadebiutował na rynku

W kwestii specyfikacji tak naprawdę nie spodziewamy się większych zaskoczeń. Bez wątpienia obie wersje flagowca producenta z Państwa Środka otrzymają Kirina 990 czyli najmocniejszy procesor mobilny wyprodukowany przez Huawei. Jednostka ta powinna być wspierana przez minimum 6 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zapewne zostanie przeznaczone przynajmniej 128 GB pamięci wewnętrznej. Spora część informacji pozostaje jeszcze tajemnicą. Co więcej tak naprawdę w sieci nie pojawiło się nic na temat ceny Honora 30 oraz Honora 30 Pro. Miejmy nadzieję, że jeszcze przed premierą chiński producent postanowi ujawnić część informacji!

Na zdjęciu głównym znajduje się Honor 20 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na premierę Honora 30 oraz Honora 30 Pro? Czego oczekujecie po tych urządzeniach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!