Ubuntu 20.04 Focal Fossa: Wiemy jak wygląda domyślna tapeta!

Ubuntu 20.04 Focal Fossa: Wiemy jak wygląda domyślna tapeta!

Wraz z publikacją nowej odsłony Ubuntu, wiąże się również prezentacja nowej tapety domyślnej. Zazwyczaj są one niezwykle estetyczne, ładne i świetnie nawiązują do kolorystyki, jak i nazwy danej wersji Ubuntu. Nie inaczej stało się również i w tym przypadku. Właśnie tak wygląda tapeta z Ubuntu 20.04 Focal Fossa!

Ubuntu Focal Fossa doczekało się swojej tapety!

Muszę przyznać, że uwielbiam tapety z Ubuntu. Cechują się one bardzo dobrą kolorystyką, a przy tym zaciekawiają swoim motywem przewodnim. Moim faworytem bez wątpienia jest ta z Ubuntu 19.04 Disco Dingo, gdzie na samym środku grafiki mamy pieska dingo ze słuchawkami na uszach. Tapeta tak bardzo mi się spodobała, że używałem jej nie tylko na Ubuntu, ale również na Windowsie i innych systemach operacyjnych.

Swoja tapetą może pochwalić się także Ubuntu 20.04 LTS Focal Fossa. Jak się domyślacie, kolorystyka nawiązuje do tej z systemu Ubuntu, natomiast na środku grafiki znajdziemy zwierzątko, dokładnie jest to fossa madagaskarska.

tapeta ubuntu focal fossa

Niestety, tapeta nie uzyskała dobrej opinii. Po pierwsze, fossa wygląda bardziej jak kot lub puma. Po drugie, z obu oczu zwierzęcia wystają… lasery. Tak, nasza fossa strzela laserami – z jakiegoś powodu. To też ujmuje systemowi na powadze, ale może właśnie o to chodziło? Nie mi to oceniać.

Jeśli tapeta Ci się spodobała to już niedługo Canonical powinno dodać ją do oficjalnych repozytoriów.

Jak oceniasz tapetę z Ubuntu 20.04 Focal Fossa? Daj znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!