Vivo APEX 2020 zostanie oficjalnie zaprezentowany 28 lutego

Vivo APEX 2020 zostanie oficjalnie zaprezentowany 28 lutego

No i stało się. Po wielu zapowiedziach, przedpremierowych przeciekach czy plotkach w końcu firma Vivo poinformowała świat o dacie nowej konferencji. Już 28 lutego tego roku zobaczymy nowy koncepcyjny smartfon nazwany najprawdopodobniej APEX 2020. Co wiemy na temat tego urządzenia?

Vivo APEX 2020

Jeszcze zanim odwołano targi Mobile World Congress 2020 w Barcelonie chiński producent zapowiadał, że właśnie w Hiszpanii zobaczymy smartfon, który ma być pewnego rodzaju przełomem na rynku mobilnym. Wydarzenie to zostało jednak odwołane z powodu koronawirusa, a co za tym idzie producenci musieli zorganizować własne konferencje. I tą drogą idzie także Vivo. Gigant z Państwa Środka zaprezentuje swój nowy koncepcyjny smartfon już 28 lutego o godzinie 11.00 czasu chińskiego czyli o 4.00 czasu polskiego. Premiera odbędzie się jedynie online ze względów bezpieczeństwa.

Vivo APEX 2020 zostanie oficjalnie zaprezentowany 28 lutego

Czym będzie Vivo APEX 2020? Seria ta została stworzona po to, aby móc prezentować światu zupełnie nowe i często przełomowe technologie. Tak było w przypadku APEXa 2018 i APEXa 2019, a niektóre z rozwiązań wykorzystanych w tych smartfonach trafiły do serii NEX. Bez wątpienia nadchodząca nowość chińskiego producenta otrzyma wyświetlacz AMOLED o odświeżaniu wynoszącym 120 Hz. Niektóre źródła mówią, że plakat z liczbą “120” dotyczy zoomu cyfrowego, ale ekranu o zwiększonym odświeżaniu stały się na tyle popularne, że nie umiem sobie wyobrazić, że Vivo zrezygnowało z tego rozwiązania.

Vivo APEX 2020 zostanie oficjalnie zaprezentowany 28 lutego

Zobacz także: Poznaliśmy specyfikację Xperii 1 II oraz Xperii 10 II na kilkanaście godzin przed premierą!

Dodatkowo ramki dookoła wyświetlacza mają być zmniejszone do minimum, krawędzie boczne dość mocno zakrzywione i oczywiście nie zabraknie czytnika linii papilarnych zintegrowanego z ekranem. Za wydajność powinien odpowiadać Qualcomm Snapdragon 865 wspierany przez sporą ilość RAM-u LPDDR5. I tak naprawdę, opierając się jedynie na plotkach i przedpremierowych przeciekach, nie możemy mówić o jakiejkolwiek rewolucji. Niemniej jednak Vivo przyzwyczaiło nas do tego, że w serii APEX zawsze znajdzie się jakąś niespodzianka i liczę na to, że podobnie będzie w tym roku.

Czego oczekujecie po Vivo APEX 2020? Czekacie na premierę tego smartfona? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!