Vivo X30 zostanie oficjalnie zaprezentowany światu już 16 grudnia w Chinach

Vivo X30 zostanie oficjalnie zaprezentowany światu już 16 grudnia w Chinach

Chiński producent już niejednokrotnie publikował w sieci materiały promocyjne dotyczące modelu oznaczonego jako X30. Teraz jednak poznaliśmy datę premiery nadchodzącej wielkimi krokami nowości Vivo. Co wiemy na temat tego smartfona? Całkiem sporo!

Vivo X30

Premiera nowości producenta z Państwa Środka zaplanowana jest na 16 grudnia tego roku. W pierwszej kolejności model ten trafi do sprzedaży w samych Chinach i tak naprawdę nadal nie wiemy czy doczekamy się kiedykolwiek jego premiery na rynku globalnym. Niemniej jednak Vivo X30 zapowiada się naprawdę ciekawie i bez wątpienia może być to sprzęt, który zdobędzie sporą popularność fanów marki. Czym zatem ma wyróżniać się nowy smartfon chińskiej firmy?

Vivo X30 zostanie oficjalnie zaprezentowany światu już 16 grudnia w Chinach

Sercem urządzenia będzie Exynos 980 pozwalający na łączność z sieciami 5G. Wcześniej mówiono o Snapdragonie 855 lub Snapdragonie 855+, ale teraz głos w sprawie zabrała sama firma poprzez portal Weibo. Vivo X30 ma być flagowcem z prawdziwego zdarzenia i nawiązać realną walkę z topowymi smartfonami konkurencji. Procesor Samsunga powinien być wspierany przez minimum 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 128 GB pamięci wewnętrznej. Tym co ma wyróżniać nadchodzącą nowość chińskiego producenta są aparaty. Głównym oczkiem będzie matryca o rozdzielczości 64 Mpix, która zaoferuje 60-krotny zoom hybrydowy. Ciężko powiedzieć jak będzie to wyglądać w rzeczywistości, ale na papierze robi to spore wrażenie. Dodatkowo na pleckach zostaną także umiejscowione aparaty 13 Mpix, 8 Mpix oraz 2 Mpix, ale nie wiemy do czego konkretnie będą one wykorzystywane.

Zobacz także: Vivo iQOO Neo 855 Racing Edition z Snapdragonem 855+ zaprezentowany w Chinach!

Pojedynczy aparat do zdjęć typu selfie będzie mieć rozdzielczość 32 Mpix. Oczywiście nie zabraknie także NFC, a ciekawym dodatkiem jest tradycyjne złącze słuchawkowe jack 3,5 mm. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 4500 mAh wspierającej szybkie ładowanie. Plotki mówią, że cena tego sprzętu ma wynieść 3198 juanów czyli około 1770 zł. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się zapewne dopiero 16 grudnia. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o Vivo X30? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!