Wacom One oficjalnie zaprezentowany na CES 2020

Wacom One oficjalnie zaprezentowany na CES 2020

Firma Wacom zapewne znana jest wszystkim osobom zajmującym się grafiką czy fotografią. Producent ten na targach Consumer Electronic Show w Las Vegas zaprezentował światu nowy model tabletu graficznego, który ma być sprzętem przeznaczonym przede wszystkim dla początkujących.

Wacom One

Nowy tablet piórkowy Wacom One został wyposażony w ekran o przekątnej 13,3 cala oraz rozdzielczości FullHD. Rozmiar ten ma w przybliżeniu odpowiadać wymiarom tradycyjnej kartki w formacie A4. Co więcej producent zadbał o specjalną fakturę, która ma dawać użytkownikowi uczucie, jakby ten faktycznie rysował po kartce papieru. Po co komu sprzęt taki jak Wacom One? Rozwiązań może być naprawdę sporo i ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i kreatywność. Tego typu tablet w pracy grafika może być świetnym sposobem na tworzenie szkiców, które od razu będą zapisywane cyfrowo. Co więcej może on także ułatwić pracę fotografa mogącego przy jego pomocy precyzyjnie wykonywać dane zadania.

Wacom One oficjalnie zaprezentowany na CES 2020

W zestawie z Wacom One znajdziemy także rysik, który wykrywa 4096 poziomów nacisku i rozpoznaje 60 stopni nachylenia. Dodatkowo piórko zostało wyposażone w pełni programowalny przycisk, do którego możemy przypisać najczęściej używaną w danym programie funkcję. Oczywiście Wacom One może być podłączony do komputera czy laptopa z Windowsem, a także do Maców czy nawet niektórych smartfonów z Androidem. W zestawie z tabletem znajdziemy 6-miesięczną licencję na oprogramowanie Celsys Clip Studio Paint Pro.

Wacom One już trafił do sprzedaży w sklepach będących autoryzowanymi dystrybutorami tej marki. W naszym kraju sprzęt ten został wyceniony na 1799 zł. Czy to dużo? Dla osoby, która nie pracuje jako grafik czy fotograf zapewne tak, ale musimy pamiętać o tym że jest to urządzenie stworzone dla konkretnej grupy odbiorców.

Co myślicie o Wacom One? Korzystaliście kiedykolwiek z urządzeń tego typu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!