Windows umożliwi łatwiejszą komunikację z Androidem!

Windows 10

Jak wszyscy dobrze wiemy, Windows Mobile nie utrzymał się na rynku smartfonów i Microsoft musiało podjąć decyzję o porzuceniu tego systemu. Nie zamierza raczej nic robić dalej w kwestii systemu na te urządzenia. Stara się jednak ulepszyć współgranie “okienek” z Androidem czy też iOS, chociażby przez funkcję Telefon w Windows 10. Już niedługo zostanie ona rozbudowana!

Kopiuj na telefonie, wklej na komputerze

Na tym mniej więcej ma polegać nowa funkcja w Windows 10. Działać to, rzecz jasna, będzie także w drugą stronę. Będzie to działało poprzez rozbudowanie możliwości funkcji Twój telefon. Na razie, dzięki temu, możemy odpowiadać na SMS-y przez komputer, wyświetlać zdjęcia bądź przesyłać strony internetowe. Już niedługo będziemy mogli także kopiować dane z jednego urządzenia, a następnie wkleić je na drugim. Na ten moment, funkcja ta ma być dostępna jedynie na kilku smartfonach. Są to najnowsze urządzenia marki Samsung, a dokładniej mówiąc Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20+ Ultra oraz Galaxy Z Flip. W przyszłości zostaną na pewno dodane kolejne urządzenia, być może nawet wszystkie.

Windows 10 Android komunikacja

Zobacz również: TicWatch Pro 2020 został oficjalnie zaprezentowany. Czym smartwatch ten różni się od swojego poprzednika?

Sama funkcja kopiowania nie jest jeszcze dostępna, lecz możemy ją wymusić poprzez modyfikację kodu aplikacji. Wówczas, po spełnieniu warunku dotyczącego urządzenia mobilnego, będziemy mogli z tego skorzystać. Przyznam, że to bardzo ciekawa nowość i bardzo czekałem na coś takiego. Warto też dodać, że aktualnie nie działa to idealnie i np. pojawiają się problemy z formatowanym tekstem, a zdjęcia powyżej 1 MB tracą swój oryginalny rozmiar. Niemniej, może to bardzo ułatwić pisanie różnych prac w dokumentach tekstowych bądź wstawiać szybko grafiki z telefonu do dokumentu na komputerze. Z niecierpliwością czekam na jej oficjalne wprowadzenie i liczę na to, że także mój smartfon pojawi się na liście kompatybilnych urządzeń. Nieraz bardzo przydałaby mi się taka możliwość i z pewnością będę ją często wykorzystywał.

Czy Wy także czekacie na wprowadzenie tej funkcji do Windowsa 10?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!