Wyciekła specyfikacja iQOO 3. Zbliża się premiera kolejnego smartfonu Vivo?

Wyciekła specyfikacja iQOO 3. Zbliża się premiera kolejnego smartfonu Vivo?

Vivo pracuje aktualnie nad kilkoma smartfonami, ale dzisiaj skupimy się na modelu z serii iQOO, który według przecieków ma być smartfonem do gier. W bazie chińskiego organu 3C pojawił się wspomniany smartfon, dzięki czemu na temat jego specyfikacji technicznej wiemy niemal wszystko.

iQOO 3 – prawdopodobna specyfikacja techniczna

Według przecieku, smartfon Vivo zostanie wyposażony w 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED wyprodukowany przez Samsunga. Ma się on cechować rozdzielczością Full HD+ i proporcjami 20:9. W jego górnym rogu ma pojawić się natomiast otwór na kamerkę do selfie. Smartfon swoim designem ma być podobny do takich modeli jak X30 Pro czy też V17. Jak wspomniałem, iQOO 3 ma być smartfonem gamingowym, ale plotki sugerują, że znajdujący się w nim ekran ma obsługiwać wyłącznie odświeżanie na poziomie 60 Hz. 

Wyciekła specyfikacja iQOO 3. Zbliża się premiera kolejnego smartfonu Vivo?
Vivo X30 Pro

Wydawać by się mogło, że smartfon zaoferuje odświeżanie na zdecydowanie wyższym poziomie, gdyż Xiaomi Black Shark 3, z którym konkurować ma ten model obsługiwać będzie odświeżanie 120 Hz, natomiast Nubia Red Magic 5G będzie wyposażona w ekran obsługujący odświeżanie na poziomie 144 Hz. Sercem iQOO 3 ma zostać procesor Qualcomm Snapdragon 865, który składa się z jednego rdzenia Cortex-A77 o taktowaniu 2.84 GHz, trzech rdzeni Cortex-A77 o taktowaniu 2.4 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu na poziomie 1.8 GHz. Za grafikę odpowiada w tym układzie Adreno 650. 

Zobacz także: Vivo iQOO Neo 855 Racing Edition z Snapdragonem 855+ zaprezentowany w Chinach!

Smartfon ma także oferować poczwórny aparat, który składać się będzie z głównego obiektywu o rozdzielczości 48 Mpx. Zestaw ma być ulokowany w lewym górnym rogu. Na temat specyfikacji reszty obiektywów nie wiemy aktualnie nic więcej. Za magazynowanie energii ma odpowiadać akumulator o pojemności 4410 mAh, który wspierać ma technologię szybkiego ładowania o mocy 55 W. 

Czekacie na premierę tego modelu? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!