Xbox Series X czyli konsola nowej generacji Microsoftu oficjalnie zaprezentowana!

Xbox Series X czyli konsola nowej generacji Microsoftu oficjalnie zaprezentowana!

Myślę, że nikt nie spodziewał się tego, że jeszcze w tym roku Microsoft pokaże światu nową konsolę. Podczas corocznego wydarzenia jakim jest The Game Awards zobaczyliśmy coś co ma skraść serca najbardziej wymagających graczy na całym świecie. Przyjrzyjmy się bliżej nowości amerykańskiego giganta!

Xbox Series X ma być prawdziwym przełomem

Zacznijmy od wydajności, ponieważ jest na czym zawiesić oko. Xbox Series X jest oparty na podzespołach AMD na architekturze Zen 2. Co więcej konsola ta w pełni wspiera technologię Ray Tracing, G-Sync czy FreeSync. Granie w 4K w 60 klatkach na sekundę? Dla Xbox Series X nie będzie to jakikolwiek problem. Dodatkowo nowa konsola Microsoftu ma umożliwić granie nawet w rozdzielczości 8K przy zachowaniu stałych 120 klatek na sekundę. Robi wrażenie prawda? Oczywiście na tak rozbudowane gry będziemy musieli jeszcze poczekać, ale sam już zacieram z niecierpliwością ręce.

Oczywiście nie mogło zabraknąć dysku SSD. Producent deklaruje, że wykorzystanie szybszego dysku sprawi, że gracz tak naprawdę nie będzie musiał oglądać ekranów ładowania, a to ma sprawić, że rozgrywka będzie wyjątkowo płynna. Microsoft przyznał, że wydajność Xbox Series X można porównać do aż czterech Xbox One X pracujących jednocześnie nad danym zadaniem. Nadal mało? Nowa konsola amerykańskiego giganta jest kompatybilna z wszystkimi grami z pierwszego Xboxa, Xboxa 360 oraz Xboxa One. Wszystkie posiadane produkcje w wersji cyfrowej oraz zapisy gry będą dostępne na naszym koncie. I za to należą się Microsoftowi brawa!

Zobacz także: Geralt na urlopie pilotuje mechy? Tak, bohaterowie Wiedźmina trafili do innej gry!

Kiedy zatem Xbox Series X trafi do sprzedaży? Najprawdopodobniej dopiero pod koniec 2020 roku. Możliwym terminem wydają się przyszłoroczne święta Bożego Narodzenia, ale nie zostało to w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta. Co więcej Microsoft nie ujawnił także ceny urządzenia. Miejmy nadzieję, że ta nie będzie kwotą z kosmosu. Pozostaje nam czekać na odpowiedź od Sony!

Co myślicie o Micosoft Xbox Series X? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!