Xiaomi Mi Note 10 Lite może zadebiutować już w maju

Xiaomi Mi Note 10 Lite może zadebiutować już w maju
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Plotki dotyczące Xiaomi Mi Note 10 Lite już wcześniej pojawiły się w sieci. Wszystko wskazuje na to, że premiera tego urządzenia odbędzie się już w maju tego roku. Czego możemy oczekiwać po nadchodzącej nowości chińskiego producenta? Przyjrzyjmy się bliżej przedpremierowym przeciekom!

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nadchodząca nowość Xiaomi otrzymała już certyfikację NBTC w Tajwanie oraz FCC w Stanach Zjednoczonych. Tym samym możemy być wręcz pewni, że urządzenie to faktycznie trafi na rynek. Według najnowszych plotek Mi Note 10 Lite powinien zostać zaprezentowany światu już w maju tego roku. Wprawdzie informacja ta nie pochodzi bezpośrednio od chińskiej firmy, ale bardzo często tego typu przecieki okazują się faktem. Czy tak będzie także w tym przypadku? Myślę, że już niedługo Xiaomi powinno opublikować więcej informacji na ten temat.

Tak naprawdę na temat specyfikacji wiemy naprawdę sporo za sprawą certyfikacji FCC. I tak naprawdę Mi Note 10 Lite nie będzie zbytnio różnić się od modelu Mi Note 10, który już od dłuższego czasu dostępny jest na rynku. Główną zmianą będzie matryca 64 Mpix zamiast 108 Mpix. I to może mieć sens. Wielu użytkowników zgłaszało, że Snapdragon 730G lubi bardzo długo przetwarzać zdjęcia wykonywane w maksymalnej rozdzielczości. Dodatkowymi aparatmi powinien być teleobiektyw 8 Mpix, obiektyw superszerokokątny 5 Mpix oraz 2-megapikselowa matryca odpowiedzialna za rozmycie tła w trybie portretowym. Na froncie znajdziemy ekran AMOLED o przekątnej 6,47 cala oraz rozdzielczości FullHD+.

Zobacz także: Redmi Note 9S oficjalnie zaprezentowany w Polsce!

Co ciekawe za wydajność nadal będzie odpowiedzialny Snapdragon 730G. Jednostka ta w połączeniu z 6 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci wewnętrznej powinna zapewnić wydajność wystarczającą większości użytkowników. Całość powinna działać dzięki baterii o pojemności 5260 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 30 W. Nadal zagadką pozostaje cena tego urządzenia. Wprawdzie Mi Note 10 Lite nie będzie zbytnio różnić się od Mi Note 10, ale matryca o mniejszej rozdzielczości może sprawić, że sprzęt ten będzie dużo tańszy. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu wyróżniającym znajduje sie Mi Note 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czy waszym zdaniem wprowadzanie Mi Note 10 Lite na rynek ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!