Xiaomi bawi się w bycie Huawei? Tak wygląda specyfikacja Xiaomi Mi Note 10 Lite.

Xiaomi bawi się w bycie Huawei? Tak wygląda specyfikacja Xiaomi Mi Note 10 Lite.

Xiaomi Mi Note 10 był bardzo wyczekiwanym modelem z serii Mi Note, ponieważ liczyliśmy, że naprawi niedopatrzenia poprzednika i będzie flagowcem z krwi i kości. Ponownie jednak umieszczono w nim procesor z nie najwyższej półki, co spotkało się z falą krytyki. Czy Mi Note 10 Lite ma szane zostać cieplej przyjęty?

Specyfikacja Mi Note 10 Lite

Specyfikacja tego smartfona Xiaomi właśnie trafiła do sieci za sprawą zdobytych certyfikatów w Federalnej Komisji Łączności (FCC). Wyciek ujawnił praktycznie wszystkie dane o zbliżającym się telefonie, który okazuje się być bardzo podobny do bazowej wersji. Okazuje się, że praktycznie jedyną różnicą będzie tutaj aparat, ponieważ zamiast dużej matrycy, 108 Mpix, mamy otrzymać mniejszą – 64 Mpix. Być może jest to ten sam sensor, co w Redmi Note 8 Pro. Oznacz to, że Mi Note 10 Lite nie będzie zamulał przy robieniu zdjęć. Pozostałe matryce to dwa obiektywy 8 MPix (najprawdopodobniej teleobiektyw i szerokokątny), 5 Mpix obiektyw do zdjęć makro oraz 2 Mpix do pomiaru głębi. Zabraknie tutaj laserowego autofocusu. Możemy się spodziewać widocznej utraty jakości, jednak pod względem liczby aparatów Mi Note 10 Lite może być najlepiej wyposażonym średniakiem.

Oczekuje się, że telefon będzie posiadał 6,47-calowy wyświetlacz, taki sam jak w podstawowej wersji. Jego sercem będzie Snapdragon 730, najprawdopodobniej z 6 GB RAM-u. Jeśli chodzi o akumulator, Mi Note 10 Lite jest wyposażony w ogniwo o pojemności 5260 mAh z obsługą szybkiego ładowania 30 W. Oczywiście telefon ma działać pod kontrolą MIUI 11.

Zobacz też: Wiadomo jakie chipy znajdą się w serii Honor 30, która będzie składać się z aż 3 flagowców

Nie wiemy jeszcze, kiedy i gdzie zadebiutuje Xiaomi Mi Note 10 Lite, ale z pewnością jest on ciekawym smartfonem. Jeśli cena dopisze, może stać się on jednym z lepszych fotośredniaków. Myślę, że jeśli zadebiutowałby w Polsce, to w cenie niższej niż 1799 złotych (Mi 10 Lite 5G).

Dajcie znać co Wy sądzicie o nieco biedniejszej wersji Mi Note 10. To dobry krok?

Na zdjęciu wyróżniającym znajduje sie Mi Note 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!