Xiaomi prezentuje kolejny smartwatch przeznaczony dla najmłodszych. Poznajcie Mitu Watch 4 Pro!

Xiaomi prezentuje kolejny smartwatch przeznaczony dla najmłodszych. Poznajcie Mitu Watch 4 Pro!

Już od jakiegoś czasu chiński producent posiada w swojej ofercie inteligentne zegarki stworzone z myślą o dzieciach oraz ich rodzicach. Tym razem model ten został nazwany Mitu Watch 4 Pro i ma wyróżniać się na tle konkurencji aż dwoma aparatami oraz podwójnym GPSem. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Xiaomi Mitu Watch 4 Pro

Nowy inteligentny zegarek giganta z Państwa Środka został wyposażony w prostokątny ekran o przekątnej 1,78 cala oraz zagęszczeniu pikseli na poziomie 326 PPI. Oczywiście nie zabrakło szkła Corning Gorilla Glass trzeciej generacji, które ma zapewnić odporność na rysy, a bez wątpienia te mogłyby się pojawić przy użytkowaniu ze smartwatcha przez dziecko. Mitu Watch 4 Pro otrzymał aż dwa aparaty. Pierwszy o rozdzielczości 5 Mpix z szerokim kątem jest umiejscowiony nad wyświetlaczem. Drugie oczko 8 Mpix znajdzie się na górnej krawędzi. To sprawia, że rodzice w dowolnym momencie będą mogli podejrzeć co robi ich pociecha i sprawdzić czy nic jej nie zagraża.

Xiaomi prezentuje kolejny smartwatch przeznaczony dla najmłodszych. Poznajcie Mitu Watch 4 Pro!

Całość działa na Qualcomm Snapdragonie Wear 2500. Jednostka ta wspierana jest przez 1 GB RAM-u, a na system przeznaczone jest 8 GB. Xiaomi wyposażyło swój inteligentny zegarek także w GPS o wsparciu dla dwóch częstotliwości (L1 + L5). Powód tej decyzji jest niezwykle prosty – ma to zapewnić dużo lepsze i szybsze pozycjonowanie. Tym samym rodzice będą mogli z dużą dokładnością sprawdzić w jakim miejscu znajduje się aktualnie dziecko. Nie zabrakło też NFC, głośnika oraz mikrofonu.

Zobacz także: Wiemy całkiem sporo o Xiaomi Mi 10 oraz Mi 10 Pro!

Całość działa na systemie opartym na Androidzie. Chiński producent chciał zaprojektować menu tak, aby z jego obsługą nie mieli problemu nawet najmłodsi. Dodatkowo w dowolnym momencie dzieci mogą wybudzić inteligentnego asystenta głosowego XiaoAI, który może odpowiedzieć na ich pytanie czy pomóc w danej sytuacji. Xiaomi Mitu Watch 4 Pro został w Chinach wyceniony na 1299 juanów czyli około 710 zł. Oczywiście sprzęt ten dostępny jest jedynie w Państwie Środka, a jego zakup na Starym Kontynencie może nie być możliwy.

Co myślicie o Xiaomi Mitu Watch 4 Pro? Czy waszym zdaniem tego typu inteligentne zegarki dla najmłodszych mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!